Новини Чернігова

Краса чи здоровʼя: 5 причин не заходити до салону краси

Краса чи здоровʼя: 5 причин не заходити до салону краси

Відчиняючи двері салону краси або перукарні, жінки і чоловіки насамперед очікують змін у зовнішності та переживають про якість послуг, але зовсім не думають про безпеку для власного здоров’я, зокрема якщо йдеться, наприклад, про епіляцію, мезотерапію, манікюр і педикюр, пірсинг, татуаж, ботокс.

А дарма, адже салони краси та перукарні є зонами потенційного ризику.

На сьогодні відомо понад 100 патогенних мікроорганізмів, якими можна інфікуватися в закладах індустрії краси. Частими є випадки зараження клієнтів перукарень, косметичних салонів і кабінетів бактерійними, грибковими та паразитарними захворюваннями: мікози та трихомікози, стафілококові інфекції, педикульоз.

Також не можна відкидати можливість зараження ВІЛ під час процедури пірсингу або татуювання, а також інфікування вірусами гепатитів В і С – під час манікюру або педикюру.

Тож не поспішайте сідати в крісло перукаря або майстра манікюру чи лягти на кушетку в косметолога, почекайте та придивіться, як працюють майстри.

Ось п’ять основних чинників, на які ви повинні звернути увагу.

 • Стан перукарських або косметологічних крісел, манікюрних столиків, стелажів і вітрин, тумбочок або пересувних візків. Бачите сліди пилу, купки відстриженого волосся, плями на дзеркалі або вітрині, бруд на раковинах, сліди фарб на полицях?
 • Постійне якісне прибирання – це одна з найважливіших умов у роботі будь-якого салону краси чи перукарні, підтримання чистоти в приміщеннях не менш важливе, ніж високий рівень надання послуг. Тому, побачивши бруд, пил і безлад, утримайтесь від обслуговування в такому салоні краси чи косметологічному кабінеті.

 • Зовнішній вигляд майстра: неохайний одяг, шерстяний светр, зимові чоботи… Звісно, перукарі в спецодягу – зараз велика рідкість, хоча співробітники салону повинні обслуговувати клієнтів тільки у спецодязі. Також незаперечна істина – перед процедурами з кожним новим відвідувачем майстер повинен вимити руки з милом, а його нігті мають бути чистими. Ретельно стежити за своїм виглядом – професійний обов’язок перукарів, косметологів, майстрів манікюру.
 • Якщо ж майстер нехтує цими простими правилами, є велика ймовірність його халатного ставлення і до виконання своїх обов’язків.

 • Стерильність інструментів для стрижки, манікюру, татуювання, косметологічних процедур. У салонах і перукарнях є стерилізатори, кожен майстер повинен мати не менше двох комплектів інструментів. Зверніть увагу, як зберігається стерильний інструмент: запакованим у спеціальний папір із датою стерилізації чи викладеним в ультрафіолетовий бокс/камеру, що підтримує стерильність певний час. Якщо на запитання про стерильність інструментів майстри показують ємкість для замочування, то, швидше за все, стерилізація не проводиться.
 • Якщо ви бачите, що майстер дістає інструмент із шухляди столу або пересувного візка, або якщо інструмент просто лежить розкладений на столі – відмовтеся від обслуговування задля своєї безпеки.

 • Куди дівається відстрижене волосся з шиї та обличчя клієнтів? Майстер знімає його волосяними щітками або ватними тампонами, що використовуються для наступного клієнта без їх механічного очищення, дезінфекції та стерилізації. І таким чином відстрижене волосся з шиї одного відвідувача потрапляє на шию іншого. Ви впевнені, що в попереднього клієнта не було захворювань шкіри або волосся?
 • Майте на увазі: видалення відстриженого волосся з шиї та обличчя виконується тільки одноразовими щітками або пензлями.

 • Вас спитали про можливу алергічну реакцію? Перед проведенням завивки та забарвлення волосся або брів і вій майстер зобов’язаний запитати в клієнта про наявність алергічних реакцій на хімічні препарати, за потреби зробити пробу на чутливість до конкретної фарби або хімічного розчину, таким чином захистивши відвідувача від небажаних наслідків. Якщо ж ви бачите, що майстер не робить цього, то не варто навіть сідати в крісло.
 • Завжди пам’ятайте одну просту істину: не треба соромитися і не треба боятися ставити запитання, адже за ваше збентеження можете заплатити власним здоров’ям. Будьте уважні, вибираючи салон краси, перукарню або косметологічний салон, не погоджуйтеся на сумнівні послуги!

  28.02.2018
  Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова