Місто і регіон

КОРУПЦІЯ – ШЛЯХИ ПОДОЛАННЯ | Ніжин

Корупція – це те ганебне явище, яке шкодить позитивним настроям і очікуванням від держави. Ми змирилися з корупцією, сприймаємо її як невід’ємний елемент наших взаємин, не як хворобу, з якою треба боротися.

На шляху подолання хабарництва – велика інертність як з боку народу, так і з боку влади. Визначальним інструментом у боротьбі з корупцією є правова система, яка у поєднанні з економічною, суспільно-політичною, інформаційною та іншими сферами зможе подолати це явище й досягти певних результатів. Юридичними документами, які стосуються корупції та боротьби з нею є – Конвенція Організації Об’єднаних Націй проти корупції, Цивільна конвенція про боротьбу з корупцією, Кримінальна конвенція про боротьбу з корупцією та ін.

Суб’єктами корупційних правопорушень є– відповідальні за корупційні порушення, на котрих лежить максимальна відповідальність: державні службовці (Президент, члени Вищої ради юстиції, судді, депутати, працівники прокуратури, СБУ, Збройних сил, митних органів), працівники державних підприємств та установ, які діють у сферах публічного права й наділені адміністративно-господарськими повноваженнями (нотаріуси, експерти, працівники дипломатичних служб і міжнародних організацій) та ін. Також суб’єкти, які провадять заходи проти корупції: Президент України, Верховна Рада України, органи прокуратури, спеціальний уповноважений орган з питань антикорупційної політики, Кабінет Міністрів України.

Основними принципами запобігання і протидії корупції: – верховенство права, законність, комплексне здійснення правових, політичних, соціально-економічних, інформаційних та інших заходів, пріоритетність запобіжних заходів, невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, відкритість та прозорість діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування, участь громадськості у заходах щодо запобігання і припинення корупції.

Особливу роль відіграє участь громадськості у заходах, спрямованих на запобігання корупції: «У правовому полі склалася ситуація, коли громада недостатньо поінформована в таких питаннях. Звичайно, вже є якась активність, проте ще не видно чітких кроків. Важливо, щоб громадськість брала участь у такого роду розслідуваннях, а не лише міністри юстиції та юристи, прокурор, слідчі які безпосередньо займаються цим.

Громадянам не слід уникати цих процесів, бути байдужими, стояти осторонь.        Корупція – одна з головних проблем, що впливають на економіку держави й загальний стан життя населення, і її потрібно викорінювати.

Отже, аналіз чинного законодавства про відповідальність за корупційні правопорушення дає підстави стверджувати, що в Україні створена в цілому достатня законодавча база для ефективної боротьби з корупцією. Вона передбачає цілий комплекс кримінально-, адміністративно-, цивільно- правових, дисциплінарних та інших заходів, який дозволяє притягнути до того чи іншого виду відповідальності практично будь-яку посадову особу органів державної влади, що допустила те чи інше зловживання владою чи посадовим становищем. Важливим фактором запобігання проявам корупції є вдосконалення діяльності органів по боротьбі з корупцією. Необхідно більше уваги приділяти своєчасному реагуванню на повідомлення громадян, засобів масової інформації, результати соціологічних досліджень про корупційні діяння та інші протиправні дії посадових осіб, поширеність корупції в окремих установах, відомствах.

 

О.В.Щербак

Джерело

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close

Adblock виявлено

Будь ласка, розгляньте підтримку нас, вимкнувши блокування реклами, адже за рахунок реклами ми підтримуємо наш сайт. Дякуємо!