Мебельный салон г.Нежин Черниговская область перейти в магазин
Україна і світ

“Контрудар” Кремля: чи можуть санкції Росії нашкодити США

"Контрудар" Кремля: чи можуть санкції Росії нашкодити США

15 травня Держдума Росії розглядатиме законопроект про економічні санкції у відповідь на “недружні дії” США та інших країн. Якщо документ ухвалять, це вплине на співпрацю двох країн в авіаційній, аерокосмічній та атомній галузях.

Про це пише CNN.

Хоч Росія не входить у двадцятку найбільших торгових партнерів США, але її санкції все ж можуть завдати шкоди Америці, зазначається у публікації.

На думку Джейсона Буша, аналітика Eurasia Group, російський парламент майже напевно прийме такий закон, але він буде “реалізований набагато вибірковіше, ніж дозволяє повний текст”.

У повному ж тексті санкційного законопроекту йдеться, зокрема, про припинення поставок титану американським авіабудівним компаніям. Так, російська корпорація “ВСМПО-Авісама” може відмовитись від постачання цього металу і виробів з для компанії Boeing – свого найбільшого замовника.

Окрім того, Росія може припинити поставки у США двигунів РД-180, які використовуються в американських ракетах-носіях Atlas V. Їх виводять у космос військові, розвідувальні та комерційні супутники. Заборона на імпорт цих двигунів призведе до проблем в аерокосмічній промисловості Штатів.

Згідно із законопроектом, Росія могла б розширити список заборонених до ввезення американських товарів, складений у 2014 році у відповідь на західні санкції у зв’язку з окупацією Криму та війною на сході Україні. (…) Під нові санкції можуть потрапити додаткові види продуктів харчування, а також алкоголь і тютюн, програмне забезпечення та фармацевтична продукція,
– розповідають журналісти.

Російські законодавці, які підготували законопроект, говорять і про можливе припинення співпраці зі Сполученими Штатами в галузі атомної енергетики. Під штрафні заходи можуть потрапити експортні поставки урану. За даними Управління за інформацією в галузі енергетики (EIA), Сполучені Штати імпортують більшу частину урану, що використовується як паливо.

Нагадаємо, 6 квітня США запровадили персональні санкції проти наближених до президента Росії Володимира Путіна олігархів. У переліку опинилось 38 російських багатіїв. Найбільше з російських товстосумів постраждав Олег Дерипаска.

Президент України Петро Порошенко заявив, що Україна теж має намір запровадити санкції проти російських олігархів, аналогічні до тих, що ввели раніше США.

Джерело Телеканал новини «24»
17.04.2018