Україна і світ

Конфіскація грошей та відпочинок високопосадовців: про що звітував глава НАБУ

У четвер, 8 лютого, директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник звітував про результати роботи відомства. Згідно з офіційними даними, 250 мільйонів гривень працівники НАБУ повернули до українського бюджету. Гроші були здобуті незаконним чином. Окрім цього, відомство перешкодило укласти 35 протиправних угод, таким чином ліквідувало корупційні схеми.

Про це у прямому ефірі повідомила кореспондент 24 Каналу Анна Калюжна.

Під час прес-конференції очільник САП Назар Холодницький припустив, що співпраця з НАБУ може обмежитись через витік інформації з відомства. Мова йшла про інтерв’ю Євгена Шевченка, який розповідав журналістам про роботу агентів під прикриттям та деталі окремих розслідувань. Через це Назар Холодницький заявив, що надалі САП може передавати гучні справи правоохоронним органам, а не НАБУ. Однак глава відомства сподівається, що два антикорупційні органи продовжать спільну роботу, а подібний витік інформації надалі не повториться.

Головні антикорупціонери країни заявили, що наразі завершуються розслідування гучних справ. Зокрема, нардепів Олександра Онищенка, Борислава Розенблата та Максима Полякова. Документи найближчим часом можуть передати на розгляд суду. Окрім питань про повернення коштів державі, глава НАБУ прокоментував елітні відпочинки Петра Порошенка та Юрія Луценка, зазначивши, що в разі виявлення фактів злочину розслідування будуть продовжувати.

Якщо буде достатньо підстав, щоб реєструвати провадження і оголошувати підозру. Ми будемо досліджувати це все, незалежно від того, хто має які посади,
– запевнив Артем Ситник.

Попри результати плідної роботи глава НАБУ переконаний, що нападки на НАБУ можуть невдовзі повторитись, оскільки система намагається зберегти корупцію в країні.

“Останні півроку були безпрецедентні спроби тиску на НАБУ, безпрецедентні спроби знищити наші антикорупційні інституції – Національне бюро та Антикорупційну прокуратуру. Я переконаний, що ці спроби не є останніми. Ми відчуваємо, наскільки цей спротив зростає з кожним нашим розслідуванням. Якщо хтось думає, що нас можна залякати чи якимось чином зупинити, то він помиляюється”, – заявив Артем Ситник.

Джерело Телеканал новини «24»
08.02.2018

Facebook
Close