Україна і світ

Командири “Вагнера” розповіли про зародження військової компанії

Командири "Вагнера" розповіли про зародження військової компанії

Троє командирів російської приватної військової компанії “Вагнер” на умовах анонімності розповіли про те, як їх бойовики воювали на Донбасі. Самі ж командири брали активну участь як у війні на Донбасі на стороні терористів, так і у війні в Сирії.

Про це повідомляє “Радіо Свобода”.

За словами командирів, “Загін Вагнера” був створений в Сирії в 2013 році, коли двоє росіян, які працювали в приватній військові компанії Moran Security Group – Вадим Гусєв та Євген Сидоров – зареєстрували в Гонконзі ПВК “Слов’янський корпус”.

Після повернення в Москву в жовтні 2013 року бійців ПВК, які вижили, допитали слідчі ФСБ, а керівники “Слов’янського корпусу” Гусєв та Сидоров у жовтні 2014 року були засуджені до 3 років ув’язнення. Тим не менше, ідея створення приватних військових загонів сподобалася керівництву Росії.

Зазначається, що групу бійців для війни в Україні набирав Дмитро Уткін.

У 2014 році товариш Стрєлков зайшов у Слов’янськ, і купа людей захотіла Стрєлкову допомагати. Перетнути український кордон вони не могли, тому що на той час існувала межа, і вся організація відбувалася в Ростові-на-Дону. Орендували базу, взяли грамотних офіцерів спецслужб і Міноборони. Перший загін пішов – “Місяць”, у червні 2014-го, другий – “Степ”. Це були фактично ротно-тактичні групи чисельністю до 250 осіб. ПВК тоді не було, але зарплату платили,
– розповів командир бойовиків.

За його словами, одним із загонів, що “зайшли” на Донбас, був загін Уткіна. Цей загін невдовзі почали називати позивним цього командира бойовиків – “Вагнер”. Повідомляється, що за цими групами спостерігали, частину розформували (наприклад групу Ігоря Безлера (Біса). А “група Вагнера” зарекомендувала себе добре, тому було схвалено ріш ення її збільшити.

“Вагнер взагалі жорстка людина, не тюхтій. Він приїжджав на позиції під Пальмірою, роздягнувся, у нього на руці німецька свастика, наколка. Каска в нього з рогами. Він рідновір”, – розповів один із співрозмовників.

Тепер бойовики цього формування знову воюють в Сирії.

Що таке приватна військова компанія “Вагнер”? Це російська нелегальна приватна військова структура, яка брала участь у бойових діях на Донбасі на стороні бойовиків та в Сирії на стороні Росії. Бійці компанії неодноразово нагороджувались державними нагородами за особистими неопублікованими наказами президента Росії.

Джерело Телеканал новини «24»
07.03.2018