Україна і світ

Коли розпочнеться засідання Вселенського собору, який вирішить долю Томосу

Коли розпочнеться засідання Вселенського собору, який вирішить долю Томосу

9 жовтня почнеться засідання Синоду Вселенського патріархату у Стамбулі, який триватиме три дні.

На цих зборах церковники слухатимуть посланців патріарха Варфоломія, які майже місяць провели в Україні.

Архієпископ Данило Памфилійський із США і єпископ Іларіон Едмонтонський з Канади – вони поїхали з Києва цієї п’ятниці.

За результатами їхнього звіту ймовірно й нададуть Україні дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви.

Нагадаємо, 19 квітня Верховна Рада схвалила постанову про звернення президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання автокефалії Українській православній церкві. Згодом Вселенський Патріархат розпочав всі відповідні процедури.

На початку вересня Вселенський патріархат у межах підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні призначив своїх екзархів (повірених) у Києві. У РПЦ це панічно розкритикували, назвавши “вторгненням на канонічну територію Московського патріархату”. Крім того, 14 вересня з цієї ж причини синод РПЦ вирішив припинити участь у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату.

Пізніше стало відомо, що Предстоятель Української православної церкви московського патріархатуОнуфрій відмовився від зустрічі у Києві з екзархами Константинопольської церкви. Також в УПЦ МП виступили з вимогою, аби константинопольські повірені покинули “канонічну територію” їхньої церкви.

Що таке Томос?Томос – це унікальний церковний документ. Випускають його, коли головна церква хоче надати фактичну незалежність – автокефалію. Зрідка Томос видають з питань, які стосуються положень християнського віровчення, найчастіше він стосується церковного устрою.

Джерело Телеканал новини «24»
08.10.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: