Україна і світ

Коли почнеться ера “після Путіна”, на російську еліту чекає розкол, – колишній посол США

Коли почнеться ера "після Путіна", на російську еліту чекає розкол, – колишній посол США

Після відходу від влади президента Росії Володимира Путіна на російську еліту очікує розкол. При цьому передача влади в країн буде непростою.

Таку думку в межах проведення 15-ї “Ялтинської європейської стратегії” в Києві висловив вважає посол США в Росії (2012-2014), професор Стенфордського університету, старший науковий співробітник Інституту Гувера Майкл Макфол.

Стверджувати, що вони єдині – некоректно. Коли почнеться ера “після Путіна”, не варто думати, що всі в еліті поводитимуться однаково. Думаю, варто очікувати на велику бійку за власність. Також деякі з цих людей, яким не подобалася траєкторія, почнуть ставити запитання: чи правильним курсом ми рухаємося?… Я думаю, що в еліті буде розкол,
– розповів Макфол.

Він додав, що спроба передати владу іншим силовикам не знайде підтримки у всіх представників російської еліти.

“Росіяни не виходитимуть за Бортнікова чи Патрушева. Було 20 років “путінізму”, а тепер пообіцяють ще 20 років того ж напрямку, але вже без тієї харизми та вдачі, яка була у Путіна? Я думаю, що передача влади силовикам буде дуже важкою”, – резюмував екс-посол США в РФ.

Що таке Ялтинська Європейська Стратегія? Скорочено YES. Це міжнародна щорічна конференція в Ялті українських і закордонних політиків та підприємців у межах організації, заснованої в 2004 році українським бізнесменом Віктором Пінчуком. Метою зустрічі є сприяння розвитку України і підтримка її євроінтеграційних прагнень.

Починаючи з 11-ої щорічної зустрічі, яка відбулася 12 вересня 2014 року, у зв’язку з анексією Криму, YES проходить у Києві.

Джерело Телеканал новини «24»
15.09.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: