Місто і регіон

Коли Ніжин остаточно “вийде з темряви” | Ніжин

На період зими, коли темрява окутує місто з 17-ої години вечора і до 7-ої ранку, для кожного ніжинця давно є актуальною проблема вуличного освітлення. Блукання «темними коридорами» Ніжина знайома кожному, коли ти не бачиш куди ступаєш і хто за тобою йде. В такі моменти жах сковував все тіло. Ситуація була плачевною не тільки на периферії Ніжина, головні вулиці також були окутані непроглядною темрявою.

На сьогоднішній день можна впевнено заявляти, що ситуація змінилася на краще і найближчим часом весь Ніжин буде світлий і затишний.

24 листопада журналістами «Нежатин» було помічено роботи по освітленню в районі ЗОШ №6. Чого саме чекати в питанні освітлення надалі ми вирішили запитати у начальника КП «ВУКГ» Владислава Кормана: «Коли ми почали займатися проблемою освітлення було дуже важко переламати психологію людей і навіть депутатського корпусу. Раніше намагалися вирішувати проблему частково і це не давало можливості відчути комфорт мешканцям Ніжина. Ми наполягали на тому, що освітленим на повну потужність має бути не тільки центр міста, але й далека периферія. В цьому році було освітлено 58 нових вулиць, більше тисячі поставлено нових світильників. Вже 60% міста має комфортне освітлення. По-іншим 40 % – це 246 вулиць, ми робимо інвентаризацію і надалі плануємо виносити питання освітлення на депутатські комісії, більшість цих вулиць ніколи не мали освітлення, на них навіть не встановленні стовпи для вуличних ліхтарів. Наразі необхідно 2.5 млн. грн. для повного забезпечення міста світлом. Важливим моментом є енергоефективність, якої ми успішно досягли. Сьогодні ми в основному встановлюємо енергозберігаючі лампи, що дає можливість освітлювати більшу площу міста, а в результаті сплачувати за електроенергію навіть менше ніж раніше. За 2017 рік на освітлення було витрачено близько 2.5 млн. грн. В цю суму закладено надання послуг по світлопостачанню в середньому: за зимовий період – 6 год., весняний – 8 год., літній – 2 год., осінній – 6 год. Освітлення вулиць надається лише до 12-ої години ночі. До нас звертаються дуже багато громадян з проханням освітлювати вулиці також з 3-ої год. ночі і до 7-ої ранку, бо саме в цей час люди відправляються до місця роботи. Ми врахували побажання ніжинців і розрахували приблизну вартість вранішнього освітлення. Орієнтовна сума – 6,8 млн. грн. в рік. За такої вартості освітлення буде надаватися всю ніч без відключення, що в свою чергу вплине на довговічність ламп, адже постійне вимкнення і включення призводять до виснаження джерела світла. Одне можна сказати напевно – ми працюємо на забезпечення комфорту громадян нашого міста і не плануємо зупинятися на досягнутому.

Лілія Журко

Джерело: Нежатин
27.11.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook