Місто і регіон

Колектив «Народна криниця» дійсно став жертвою провокації?

Шановна громадо!
Це не є лист виправдання, не спростування перекручених фактів, це відповідь-застереження для творчих колективів, які теж можуть потрапити в таку ситуацію, як “Народна криниця”, коли підступ та удар в спину приходить не зі сторони ворогів, а з боку своїх “патріотів”. Про це на своїй сторінці в фейсбуці написав Руслан Синиця.

Впевнені, що ситуація, яка виникла з вокальним колективом “Народна криниця” не залишила без уваги жодного патріотичного налаштованого представника Ніжинської громади.

І дійсно в інформаційному просторі лунали такі різкі, болючі слова “зрада”, “виступ Російському…”, “дешевий та брудний авторитет”.

Здавалося б, після надання перших роз’яснень з боку представників КВНЗ «Ніжинський коледж культури і мистецтв імені Марії Заньковецької» та керівників “Народна криниця” все стане зрозуміло. Творчий колектив з Ніжина став жертвою афери, їм потрібна моральна підтримка та розуміння. Але в одному інтернет-виданні Ніжина було опубліковано звернення пана Миколи Шевчука з притягненими за вуха фактами, наклепами на колектив та керівників.

Розглянемо ці факти уважніше:

З пропозицією про співпрацю в КВНЗ «Ніжинскький коледж культури і мистецтв імені Марії Заньковецької» Чернігівської обласної ради на офіційну електронну почту прийшло повідомлення “Пропонуємо взяти участь у міжнародних фестивалях”.

Колектив скористався цим запрошенням. Тим більше, що учасники колективу давно мріяли побачити золоту Прагу. В запрошенні, яке надіслано Н. Бачонською, та М. Шевчуком (16. 10. 17.) чітко прописано, що виступ відбудетьсяперед чеськими глядачами (додаток 4,5). Ми запросили переклад, тому, що в Ніжині не знайшли перекладача. Жодного слова про “Російській центр науки і культури” мови не було ні в запрошенні, ні в договорі, ні в програмі перебування. І взагалі, яким боком, пан Микола, тут Росія? Можливо, Ви, як організатор концертних виступів (договір № 111017, пункт 2.1.1. підписаний Вами особисто)( Додаток 1), не звернули уваги на місце проведення концерту і це була Ваша прикра помилка, провокація,чи може гарно спланована акція? Ми їхали до дружньої нашій країні Чеської Республіки на фестиваль. На чию думку спало б, що планується виступ не перед чеськими глядачами, а в Російському центрі науки і культури в Празі? (Додаток2).

Особливої уваги потребує «лист?», якій надійшов на електронну пошту 24. 10.2017. Пан Микола стверджує, що там, начебто, чітко прописано, що заплановано концерт у «Російскому центрі культури»(Додаток 3):

1. Так звана «нова» програма концертно туру жодного слова не містить про те, що концерт відбудеться у «Російському центрі культури». Там лише зазначено, що відбудеться переїзд Слапи-Прага, а далі адреса на українській мові, потім, чомусь,на чеській, але ніде не зазначено, що по цій адресі заплановано концентний виступ колективу «Народна криниця» (водії взагалі вважали , що це місце «парковки автобуса»). 18.00-19.30. — концертний виступ, нагородження (знову нічого не зазначено, що концерт має відбутися у «Російському культурному центрі».

2.Лист, якій надійшов 24.10.17. на електронну пошту коледжу культури, а не особисто керівникові поїздки О. Синіці, не має жодного підпису чи печатки організатора поїздки М. Шевчука. Це доводить провокаційність цього «документу», під яким М. Шевчук не випадково не поставив свій підпис.

3. Основний договір №111017 був підписаний організатором ( М. Шевчуком) і замовником (О. Синицею) поїздки 11 жовтня 2017 року, та має мокру печатку на підписи Сторін. До 15.10.17, згідно договору був переданий авансовий платіж замовником поїздки організатору. Тоді не зрозуміло, як взагалі назвати «лист», якій надійшов 24.10. 17. Це зміна договору? (тоді треба узгодження сторін). Це додаток до договору? Уточнення? І все це за один день до виїзду групи за кордон? Дуже цікаво, чому М. Шевчук так наполягав на виступу у «Російському центрі науки і культури», та зробив усе, аби концерт відбувся. Але, завдяки патріотичній налаштованості колективу «Народна криниця» та її керівникам, організаторам було відмовлено у концерті (додаємо договір, програму концертно-екскурсійного туру 11.10 17, та змінену програму М. Шевчуком 24.10.17). (Додаток 2) та (Додаток 3). В договорі №111017, пункт 6.2, чітко прописано, що мають юридичну силу в разі, якщо вони викладені у письмовій формі та підписані Сторонами. Цього,звісно, теж не було.

Згідно договору, колектив мав проживати в готелі HotelFortunaCity, Praha 29.10.2017-31.10.2017, який Ви нам і передали (у своїх «коментарях» Ви стверджуєте, що мови не було про 3-зірковій готель?) » В документі чітко зазначено, що це 3-зірковий готель у Празі (резерв в цьому готелі ми викладаємо), а як виявилося, нас поселили в автокемпінгу за сорок кілометрів від Праги, який непридатний для проживання у холодну пору року тому, що взагалі, не має стаціонарного опалення, а «інші послуги» розташовані за сто метрів від місця проживання (температура у «бунгалах» не перевищувала 10-12 градусів, що може підтвердити кожен з учасників поїздки).

(друга частина містить П.І.Б. та № паспортів учасників цієї поїздки, тому ми її не викладаємо.)
Пан Микола пише про те, що залишився борг. Згідно договору, були сплачені повністю всі кошти за проживання. Звідки взялися 63 євро якоїсь недоплати? В останній день ми були, навіть, вимушені відмовитися від сніданку, у зв’язку з тим, що власник кемпінгу запропонував нам сніданок швидкого приготування (мівіна, є відповідні фото) про це пан Микола знав, бо ми йому телефонували.

Ми люди творчі, звикли довіряти організацію подібних закладів професіоналам. Учасники “Народної криниці” неодноразово приймали участь у міжнародних фестивалях та конкурсах, завжди працювали з гідними та професійними організаторами.

Фольклорний гурт “Народна криниця” об’єднання творчих людей, які зберігають та популяризують українські традиції та пісні протягом 37 років не лише на теренах країни, але і далеко за її межами. Колектив має 60 дипломів міжнародних фестивалів (Гран-прі, диплом переможця і т.д.) та тисячі концертних виступів. Керівники колективу, видатні музиканти, заслужений працівник культури України, композитор І. Синиця, та О. Синиця, яка за видатні заслуги перед Українською державою нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ст. Навіщо нам «дешевий авторитет»? ( зі слів М. Шевчука це «дешевий і брудний авторитет?», «звичайні шахрайські проступки?»).

Шановна громадо, незважаючи на всі життєві негаразди, які трапляються на шляху у справжніх патріотів-митців, «Народна криниця» продовжуватиме творчу діяльність, яка направлена на відродження народної пісні, патріотичне виховання молоді, збереження етнонаціональних традицій.

Слава Україні!
З повагою та щирістю, колектив “Народна криниця”.

Колектив «Народна криниця» дійсно став жертвою провокації?

Колектив «Народна криниця» дійсно став жертвою провокації?

Колектив «Народна криниця» дійсно став жертвою провокації?

Колектив «Народна криниця» дійсно став жертвою провокації?

Колектив «Народна криниця» дійсно став жертвою провокації?

Колектив «Народна криниця» дійсно став жертвою провокації?

Колектив «Народна криниця» дійсно став жертвою провокації?

Колектив «Народна криниця» дійсно став жертвою провокації?

Джерело: Уездные новости
20.11.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook