Україна і світ

КНДР постачала до Сирії компоненти хімічної зброї, – розслідування ООН

КНДР постачала до Сирії компоненти хімічної зброї, – розслідування ООН

В доповіді за підсумками розслідування ООН мовиться, що Північна Корея постачала до Сирії компоненти, які могли бути використані для створення хімічної зброї. Так, на сирійську територію з КНДР ввозилися кислотостійкі плитки, клапани та термометри.

Про це повідомляє The New York Times.

26 лютого стало відомо про те, що у сирійській Східній Гуті була здійснена хімічна атака, внаслідок якої до лікарень потрапили близько 16 осіб з симптомами отруєння хлором.

Згідно з даними доповіді, у період з 2012 по 2017 рік з КНДР було здійснено не менше 40 поставок, про які раніше не повідомлялося. При цьому фахівці з ООН стверджують, що всі поставлені матеріали мають подвійне призначення.

У доповіді також мовиться, що фахівці з Північної Кореї були помічені на заводах із виробництва ракет і хімічної зброї на території Сирії.

У звіті наголошується на потенційній небезпеці будь-якої такої торгівлі між Сирією і КНДР, яка може дозволити Сирії зберегти свою хімічну зброю, а також надати Північній Кореї кошти для своїх ядерних і ракетних програм.

При цьому остаточно дані розслідування ООН ще не підтвердили. Якщо військова співпраця КНДР і Сирії підтвердиться, це вказує на серйозні недоліки в міжнародних зусиллях щодо ізоляції обох країн.

Згідно з повідомленням, над доповіддю ООН працювали 8 експертів-представників різних країн, які мають спеціальний досвід у таких сферах, як зброя масового ураження, морський транспорт і митний контроль.

Звіт обсягом понад 200 сторінок включає копії контрактів між північнокорейськими і сирійськими компаніями, а також коносаменти із зазначенням видів відвантажених матеріалів.

До слова, Євросоюз вирішив посилити санкції щодо КНДР через ракетно-ядерну програму країни.

Джерело Телеканал новини «24»
28.02.2018