Україна і світ

КНДР попри санкції продовжує заробляти гроші на експорті

КНДР попри санкції продовжує заробляти гроші на експорті

За минулий рік Північна Корея заробила більше 200 мільйонів доларів за рахунок експорту заборонених товарів.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на звіт Комітету із санкцій Ради Безпеки ООН.

В доповіді йдеться, що Північна Корея переправляла вугілля до портів Росії, Китаю, Південної Кореї, Малайзії та В’єтнаму, переважно використовуючи фальшиві документи, у яких зазначалося, що експортером є Росія та Китай. Після заборони постачання вугільної сировини від 5 серпня 2017 року, американські спостерігачі розслідували 23 таких випадки.

“КНДР ігнорує останні резолюції ООН, використовуючи для обходу санкцій глобальні ланцюжки постачання нафти, іноземних громадян як співучасників, офшорні реєстри компаній та міжнародну банківську систему”, – додається в доповіді.

Спостерігачі ООН також повідомили, що є свідчення того, що М’янма отримала від Північної Кореї балістичні ракетні системи разом із звичайними озброєннями, зокрема, кілька ракетних пускових установок і ракети “земля-повітря”.

Нагадаємо, ООН наклала санкції на КНДР через ракетні випробування. Було заборонено вивіз з Північної Кореї вугілля, заліза, свинцю, залізної та свинцевої руд, а також морепродуктів. Згодом санкції на КНДР наклали і в Євросоюзі.

Варто додати, що Reuters не вперше звинувачує Росію та Північну Корею у порушенні міжнародних санкцій. Раніше видання писало, що РФ постачає паливо до КНДР.

Джерело Телеканал новини «24»
03.02.2018

Facebook
Close