Україна і світ

Китайські копи почали тестувати “розумні” окуляри, які розпізнають обличчя в режимі реального часу

Китайські копи почали тестувати "розумні" окуляри, які розпізнають обличчя в режимі реального часу

Китайська поліція почала тестування “розумних” окулярів, які розпізнають обличчя перехожих в режимі реального часу, зіставляючи їх з державною базою даних. Хоча технологія вже довела свою ефективність, журналісти побоюються, що влада використовуватиме їх для боротьби з політичними дисидентами.

Влада країни переконана, що такі пристрої суттєво підвищать ефективність правоохоронних органів. Особливо це стосується злочинців, які перебувають у розшуку.

І, як пише The Next Web, за короткий час пристрої вже допомогли затримати 7 підозрюваних у скоєнні серйозних злочинів. А також ще 26 осіб, які намагалися подорожувати з підробленими документами.

Китайські копи почали тестувати "розумні" окуляри, які розпізнають обличчя в режимі реального часу

Попри такі стрімкі успіхи, технологія одразу стала об’єктом критики. Наприклад, Washington Post відзначає, що використання “розумних” окулярів лише посилить систему тотального контролю та догляду за громадянами, яка діє в Китаї.

Адже цю ж таки технологію доволі репресивна китайська влада може використовувати, аби посилити переслідування політично невигідних дисидентів.

Джерело Телеканал новини «24»
09.02.2018

Facebook
Close