Україна і світ

Кіностудія Довженка та Національний цирк України можуть стати приватними

Низка українських державних цирків і кіностудій потрапили до переліку об’єктів державної власності, які підлягають приватизації протягом 2017-2020 років. Серед таких об’єктів зокрема Національний цирк України та Національна кіностудія імені Олександра Довженка.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Олег Вергеліс.
У матеріалі мовиться, що на сьогодні переліку об’єктів держвласності, які підлягають приватизації, налічує 893 держпідприємства, проте згодом їх кількість зросте майже до 4 тисяч.
“За нашою творчою лінією у дзвінкій вервечці таких підприємств, наприклад, Національний цирк України (і ще шість українських держцирків). А також Національна кіностудія ім. Олександра Довженка, Українська студія хронікально-документальних фільмів, Українська кіностудія анімаційних фільмів”, – зазначається у статті.
Ще більш вражаючою автор назвав “циркову палітру” об’єктів, які підлягають приватизації: Харківський держцирк їм. Ф. Яшина, Дніпропетровський держцирк, Одеський держцирк, Криворізький держцирк, Львівський держцирк та інші.
Зазначається, що приватизація – це одне із зобов’язань, які Україна взяла на себе в межах домовленостей з Міжнародним Валютним Фондом. При цьому, приватизація об’єктів з національним статусом є юридично і політично складним процесом.
За інформацією DT.UA з різних джерел у Мінкульті та Держкіно, передача таких цінностей, як Кіностудія ім. Довженка або Цирк на Перемозі (обидва Національні) в якісь приватні руки – складна парадигма законодавчих метаморфоз, а також рішень на Банковій, – зазначає Вергеліс.
Він також заявляє, що “національний” статус поки що є для багатьох закладів культури “охоронною грамотою”. За даними автора, зараз Міністерство культури активно роз’яснює чиновникам Міністерству економічного розвитку наслідки непродуманих і непрорахованих різких приватизаційних кроків у сфері культури.
“У той же час не слід сподіватись і на манну небесну. Якщо маховик Міжнародного валютного фонду запущено, то жодними застереженнями і роз’ясненнями ніхто не відбудеться”, – резюмує автор.

Джерело Телеканал новини «24»
13.08.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close

Adblock виявлено

Будь ласка, розгляньте підтримку нас, вимкнувши блокування реклами, адже за рахунок реклами ми підтримуємо наш сайт. Дякуємо!