Місто і регіон

Кінець роботи журналіста? Алгоритм RADAR зможе писати 30 000 новин за місяць | Ніжин

В рамках проекту Google Digital News Initiative британському новинному агентству Press Association було виплачено $ 807 000 за створення робота-журналіста RADAR, який зможе щомісяця писати 30 000 новин. Проект планується запустити в роботу вже в 2018 році. Зараз над ним працюють 5 розробників, які за допомогою відкритих офіційних джерел створюють алгоритм для автоматизації написання тематичних заміток кримінальних зведень, про медицину, зайнятість та інші сфери.

Регіональні сайти і газети зможуть позбутися від частини репортерів, замінивши їх роботом. Потреба таких видань лежить в полі відсутність фінансування з боку рекламодавців. На перший погляд, здається, що таким чином професії репортера настане кінець, проте ряд експертів оцінюють RADAR іншим чином.

На думку Ніла Турмана з Лондонського міського університету, автоматизації піддадуться тільки ті новини, приводом для яких служать цифри, звіти, повідомлення з офіційних джерел, з яких можна вибрати потрібні дані і за допомогою штучного інтелекту створити більш-менш читабельний текст. Під питанням також залишається можливість алгоритму відрізняти фейковий новини від реальних. Таким чином, роблять висновок експерти, можна припустити, що RADAR буде використовуватися в основному в зв’язці з справжніми журналістами, які будуть редагувати готові тексти, перевіряти факти, а також в разі чого перенастроювати алгоритми.

Джерело – hi-tech.ua

[metaslider id=71402]

всі новини міста Ніжин та регіону

всі новини Україна і світ

Джерело: Нежатин
12.07.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook