Україна і світ

Кім Чен Ин з батьком подорожували світом з бразильськими паспортами, – Reuters

Кім Чен Ин з батьком подорожували світом з бразильськими паспортами, – Reuters

Північнокорейський лідер Кім Чен Ин та його покійний батько Кім Чен Ір використовували бразильські паспорти для подання віз для відвідування західних країн у 1990-х роках.

Про це пише Reuters з посиланням на п’ять провідних джерел безпеки в Західній Європі. Також у редакції є копії цих паспортів. У паспортах стоїть дата видачі 26 лютого 1996 року. А також відмітка про те, що паспорт видано у Посольстві Бразилії у Празі. Бразильське анонімне джерело зазначило, що ці два паспорти були законними документами, бо були випущені на бланках від консульств.

У паспорті Кім Чен Ина було вказано ім’я Джозефа Пвага (Josef Pwag), а його батько мав паспорт на ім’я Іджонга Чої (Ijong Tchoi). В обох паспортах вказано місце народження власників як Сан-Паулу, Бразилія.

“Це показує бажання подорожувати і вказує на спроби правлячої сім’ї побудувати можливий маршрут евакуації”, – заявило джерело Reuters.

Кім Чен Ин з батьком подорожували світом з бразильськими паспортами, – Reuters

Посольство Північної Кореї в Бразилії відмовилося коментувати. А Міністерство закордонних справ Бразилії заявило, що проводить розслідування щодо цього інциденту.

Чотири західноєвропейських джерел безпеки підтвердили, що два бразильські паспорти з фотографіями Кім Чен Ина та Кім Чен Іра були використані для отримання віз принаймні у дві країни Заходу. Але чи вдалося їх отримати, не повідомляється.

Паспорти могли також використовуватися для подорожей до Бразилії, Японії та Гонконгу, повідомляють джерела безпеки. Японська газета Yomiuri Shimbun писала в 2011 році, що Кім Чен Ин відвідав Токіо за таким паспортом у 1991 році.

Однак в Reuters зазначають, що вони отримали лише фотокопії паспортів, відтак не можуть точно сказати, чи вони були підроблені.

Джерело Телеканал новини «24»
27.02.2018