Україна і світ

Кількість і бюджет: журналісти з’ясували важливу інформацію про ПВК “Вагнера”

Кількість і бюджет: журналісти з'ясували важливу інформацію про ПВК "Вагнера"

Загалом у приватній військовій компанії “Вагнера” служать понад 3,6 тисяч осіб, і велика частина з них перебуває у Сирії. За два останні роки діяльності цієї ПВК на неї було витрачено близько 17 мільярдів рублів.

Як повідомляє Republic, російські найманці уперше з’явилися в Сирії в 2013 році.

Зазначається, що тоді бійців набрала компанія “Слов’янський корпус” для охорони нафтопроводу та складу на Сході Сирії, в місті Дейр-ез-Зор, однак ті не лише безпосередньо займалися своїми обов’язками, але змушені були підтримувати повстанців в провінції Хомс. Так, одного разу росіяни потрапили у засідку бойовиків “Ісламського держави” та зазнали поразки.

У підсумку у Росії керівники “Слов’янського корпусу” Євгена Сідорова та Вадима Гусєва було засуджено за статтею “Наймицтво” та вони на три роки потрапили до колонії.

Навесні 2014 року бійців ПВК “Вагнера” було помічено в Криму, а потім – на Донбасі. Дислокуються вони нібито на хуторі Молькіно Краснодарського краю, де також дислоковано 10-ю окрему бригаду спецпризначенців Головного управління Генштабу Міноборони. Керує ПВК Дмитро Уткін, а “Вагнер” – його позивний. Друга особа в “групі Вагнера” – це Андрій Трошев. Трошева називають також головою “Ліги ветеранів військових конфліктів”. Відомо, що він раніше служив у десантних військах, брав участь у бойових діях в Афганістані та Чечні. Після звільнення з армії служив в ОМОН (Загін мобільний особливого призначення – “24”) і СОБР (Спеціальний загін особливого призначення – “24”). Був нагородженим двома орденами Червоної зірки та двома орденами Мужності,
– підкреслюється у матеріалі.

Кількість і бюджет: журналісти з'ясували важливу інформацію про ПВК "Вагнера"
Керівний склад ПВК “Вагнера” на прийомі в Путіна

Крім того ресурс сповітив, що у списку одного із підрозділів числяться особисті номери жетонів від 1 до 3602, але скільки з власників жетонів досі активно беруть участь у роботі компанії не уточнюється.

Журналістам стало відомо, що фігурант цього переліку – Євген Аліков з Архангельської област – загинув у Сирії у вересні 2017 року та мав номер 3601.

“У ПВК “Вагнера” часто хочуть потрапити колишні військові та ветерани внутрішніх військ, які в мирному житті не змогли знайти роботу або влаштувалися лише охоронцями. Раніше до набору особового складу підходили суворіше: вимагався бойовий досвід, вміння поводитися зі зброєю, здача нормативів із фізичної підготовки тощо. З 2017 року ці вимоги помітно пом’якшили. ПВК має кілька приватних інвесторів”, – йдеться у статті.

За інформацією журналістів, витрати на утримання приватної військові компанії склали 16,1-17,4 мільярда рублів за два з половиною року, проте більша частина цих грошей пішла на зарплати найманців: в Сирії вони отримують близько 240 тисяч рублів у місяць, а на базі – близько 80 тисяч рублів.

Також до цих витрат входить вартість харчування, спорядження, а також розмір компенсацій родичам знищених найманців (5 мільйонів рублів за кожного).

Загалом у Сирії перебувають близько 2500 тисяч контрактників.

Нагадаємо, раніше повідомлялось про щонайменше 300 росіян ПВК “Вагнера” було вбито або зазнали поранень внаслідок бою зі спецпризначенцями США у Сирії. Тим часом у Кремлі відхрестились від загиблих у Сирії росіян.

Джерело Телеканал новини «24»
21.02.2018