Україна і світ

Керівник УЗ отримує в два рази більше Ангели Меркель, але це не допомогло зробити державну монополію ефективною, – ЗМІ

Керівник УЗ отримує в два рази більше Ангели Меркель, але це не допомогло зробити державну монополію ефективною, – ЗМІ

Високі заробітні плати у колишнього і нинішнього керівника “Укрзалізниці” не змогли подолати корупцію в цій державній монополії і зробити її ефективною.

Про це повідомили журналісти програми “Особливий погляд” на 5 каналі.

Згідно з інформацією журналістів, зарплата нинішнього керівника держмонополії Євгена Кравцова становить понад 1 млн 200 тисяч гривень на місяць (близько 40 тисяч євро).

При цьому заробітна плата канцлера Німеччини Ангели Меркель в два рази нижче.

“Зокрема, канцлер Німеччини Ангела Меркель отримує 18 000 євро в місяць, а середня зарплата німця – 3,5 тисячі. Президент Франції отримував 15 000 євро, а пересічний француз трохи менше чотирьох тисяч”, – повідомляють журналісти.

За словами авторів програми, експеримент з високими зарплатами провалився.

“Мільйонні зарплати не допомогли подолати корупцію. Зате хабарі нікуди не поділися. А на саму роботу залізниці все більше нарікань. Критикує монополіста як профільний міністр, так і бізнес”, повідомляють автори розслідування.

Так, за словами міністра інфраструктури Володимира Омеляна, нездатність УЗ перевезти вантажі, робить з монополіста тромб економіки.

“З тривожних речей, які мене дійсно хвилюють – це найгірші показники, які отримала УЗ за минулий рік. Це об’єктивно відображає той стан “реформи”, яка була… Ми фактично перетворюємо УЗ в тромб економіки”, – заявив міністр.

За словами експертів, одним з моментів для корупції в УЗ є розподіл вагонів між заявниками. Вантажовідправники відзначили дискримінаційний підхід в даному питанні.

“Середні, малі підприємства, які ми відстежуємо, забезпечуються з місяця в місяць, з року в рік – мають близько 95-100% (задоволення заявок на вагони. – Ред.) і відбувається це не безкоштовно. Відбувається це відомо за плату. Додаткові плати – це приблизно, за загальними оцінками, півмільярда гривень на рік нелегального збагачення для всіх структур УЗ”, – заявив президент об’єднання “Укрметалургпром” Олександр Каленков.

Джерело Телеканал новини «24»
30.11.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook