Місто і регіон

Керівник Ніжинського ансамблю знала про всі обставини виступу у Празі? Коментар організаторів

Керівник Ніжинського ансамблю знала про всі обставини виступу у Празі? Коментар організаторів

Потрапили до рук шахраїв, так пояснює неприємну ситуацію у Празі керівництво ніжинського ансамблю «Народна криниця».

З 29 по 30 жовтня колектив поїхав гастролювати до Праги на запрошення представників львівського творчого об’єднання «Галицька муза». Та у Празі на колектив очікували неприємні несподіванки. У останню мить перед виступом артисти дізналися, що мають давати концерт у Російському центрі культури. Про це повідомили на сайті Нежатин.

Інформація про це розлетілась Інтернетом вмить і зчинила шквал критики в бік «Народної криниці». Проте, як пояснює керівник ансамблю Ольга Синиця , за договором , який уклали із львівським творчим об’єднанням «Галицька муза», вони мали б виступати в чеському університеті. Про зміну часу та місця виступу керівництво колективу не знало. А коли безпосередньо перед самим концертом артисти побачили російський прапор одразу ж покинули територію закладу і відмовились виступати.

«Ми не тільки їхали на фестиваль, а й на День Праги. Що там можуть бути якісь негаразди, ми навіть не думали. Нас із задоволенням чехи приймали. Після цього ми мали виступити в якомусь університеті. Коли ми приїхали за адресою, то перше, що я побачила, це російський прапор. Я сказала хористам не виходити з автобуса і пішла дивитися. Там було написано «Російський науково-культурний центр». Ми туди навіть не заходили», — керівник ансамблю «Народна криниця» Ольга Синиця.

Ольга Синиця запевняє, що виступати під прапорами країни-агресора її колектив за будь-яких обставин не буде. Організовував поїздку сіверського колективу до Чехії львівський центр «Галицька муза». Ніжинські артисти вважають, що їх підставив керівник цього центру – Микола Шевчук. «Ми вимагали в Шевчука, казали, що мали виступати в якомусь університеті. А він каже, що ми повинні там виступити. Я сказала, що ми не повинні виступати в Російському центрі», — керівник ансамблю «Народна криниця» Ольга Синиця.

Директор департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА Олександр Левочко запевнив, що цю ситуацію поза увагою не залишать і будуть розбиратися.

Проте, як вияснилось, ситуація має і іншу сторону медалі. Директор  творчого об’єднання «Галицька муза», член національної Спілки журналістів України  Микола Шевчук написав коментар щодо скандальної ситуації:

“Шановні панове. У творче об’єднання «Галицька муза» звернулася  художній керівник фольклорної групи «Народна криниця» Ніжинського коледжу культури Ольга Синиця  з пропозицію організувати поїздку, очолюваної  нею фольклорної групи,  на  міжнародний фестиваль або концертно-екскурсійний тур. Була запропонована поїздка в Дрезден-Прагу 27.10. -31.10.2017 року, якою фактично група і скористалася.

Однак, з метою підняття дешевого іміджу і популярності  коледжу  та  фолькгрупи, втягнувши в цю справу органи державної влади та депутатів, Ольга Синиця організувала прес-конференцію перед представниками  засобів масової інформації у Чернігові. Було заявлено, що ніби-то  колективу  планували  організувати  в Празі провокацію стосовно виступу фолькгрупи в Російському центрі науки і культури, що  про виступ вона дізналась лише, коли приїхала в Прагу, що група мала жити в тризірковому готелі та виступати в університеті Праги.

Вищезазначені факти,  повністю не відповідають дійсності. Зокрема:

  1. Згідно договору колектив мав проживати в готелі (хостелі). Жодним словом не обумовлено, що це мав бути тризірковий готель.
  1. Вартість поїздки становила 120 євро. У цю вартість входили всі послуги; проїзд, екскурсійна програма в Празі та Дрездені, дві ночівлі, два сніданки, дві вечері.Виходячи із такої вартості та отримавши зазначені послуги, логічно група не могла проживати в тризірковому готелі.
  1. Не має жодного документу і жодного разу ніколи не говорилося Ользі Синиці, що група має ніби-то виступати в університеті Празі. Це неправда.
  1. Творче об’єднання «Галицька муза» звернулося з пропозицію до чеського партнера стосовно організації виступу групи в Празі. Їм було надіслано фото та посилання на сайті в інтернет-мережі про колектив «Народна криниця». Як інформувала чеська сторона, чимало установ та організацій відмовляли  в організації концерту для «Народної криниці» Погодився організувати виступ лише Російський центр науки та культури у Празі. Була узгоджено 18 година 30 жовтня 2017 року. Російський центр виготовив рекламу ансамблю «Народна криниця» та розповсюдив її  в інтернет-мережі із запрошенням відвідати  концерт. 24 жовтня 2017 року на електрону адресу Ніжинського коледжу культури було надіслано програму поїздки.

Керівник Ніжинського ансамблю знала про всі обставини виступу у Празі? Коментар організаторів

В ній вказано, що на 14 годину група приїжджає до Російського центру, потім має вільний час і о 18 годині має виступ.  Крім того, 25 жовтня 2017 року,  було передано в Ніжинський коледж культури інформацію з посиланням на сайт, в якому йшла мова про виступ ансамблю «Народна криниця» в Російському центрі науки та культури в Празі.

Керівник Ніжинського ансамблю знала про всі обставини виступу у Празі? Коментар організаторів

Більше того, Ользі Синиці було вручено програму погодинної поїздки, де було зазначено, що планується виступ групи в Російському центрі науки і культури. Тому заява Синиці про те, що вона не знала, де має виступати фолькгрупа, повністю не відповідає дійсності.

Керівник Ніжинського ансамблю знала про всі обставини виступу у Празі? Коментар організаторів

Керівник Ніжинського ансамблю знала про всі обставини виступу у Празі? Коментар організаторів

Керівник Ніжинського ансамблю знала про всі обставини виступу у Празі? Коментар організаторів

  1. Аналогічна програму поїздку із координатами та контактами було вручено і водіям. Заява Синиця, що водії ніби-то взагалі не знали куди їхати, є наклепом.
  1. Про якусь провокацію, про яку заявляє Синиця, мені нічого не відомо. Це нездоровий її вимисел.

Із зазначеного вище напрошується висновок, що Ольга Синиця шляхом  сенсаційних заяв, розповсюдженням неправдивої інформації, хоче представити себе та колектив, що вони  майже  не стала жертвами  міжнародної провокації зі сторони російського агресора і завдяки її пильності та старанням  вона розкрила цю провокацію. Для цього і організувала прес-конференцію. Дешевий і брудний авторитет!

А організувала дану брехливу акцію Синиця ще і тому, щоб уникнути звичайних шахрайських проступків, оскільки вона довго не хотіла розраховуватися з власником готелю за надані послуги, що ніби-то поганий готель та  погане харчування і в кінцевому випадку недоплатила готелю  63 євро, про що засвідчує рахунок-фактура готелю”.

Керівник Ніжинського ансамблю знала про всі обставини виступу у Празі? Коментар організаторів

Отже, як бачимо, в ситуації немає однозначного висновку. Кожна зі сторін хоче довести свою правоту. Наразі, всі, хто причетні до даного інциденту намагаються встановити, була це дійсно провокація чи, можливо, свідомий вибір.

Джерело: Уездные новости
08.11.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook