Місто і регіон

Керівник Ніжинського ансамблю знала про всі обставини виступу у Празі? Коментар організаторів | Ніжин

Потрапили до рук шахраїв, так пояснює неприємну ситуацію у Празі керівництво ніжинського ансамблю «Народна криниця». З 29 по 30 жовтня колектив поїхав гастролювати до Праги на запрошення представників львівського творчого об’єднання «Галицька муза». Та у Празі на колектив очікували неприємні несподіванки. У останню мить перед виступом артисти дізналися, що мають давати концерт у Російському центрі культури.

Інформація про це розлетілась Інтернетом вмить і зчинила шквал критики в бік «Народної криниці». Проте, як пояснює керівник ансамблю Ольга Синиця , за договором , який уклали із львівським творчим об’єднанням «Галицька муза», вони мали б виступати в чеському університеті. Про зміну часу та місця виступу керівництво колективу не знало. А коли безпосередньо перед самим концертом артисти побачили російський прапор одразу ж покинули територію закладу і відмовились виступати.

 

«Ми не тільки їхали на фестиваль, а й на День Праги. Що там можуть бути якісь негаразди, ми навіть не думали. Нас із задоволенням чехи приймали. Після цього ми мали виступити в якомусь університеті. Коли ми приїхали за адресою, то перше, що я побачила, це російський прапор. Я сказала хористам не виходити з автобуса і пішла дивитися. Там було написано «Російський науково-культурний центр». Ми туди навіть не заходили», — керівник ансамблю «Народна криниця» Ольга Синиця.

 

Ольга Синиця запевняє, що виступати під прапорами країни-агресора її колектив за будь-яких обставин не буде. Організовував поїздку сіверського колективу до Чехії львівський центр «Галицька муза». Ніжинські артисти вважають, що їх підставив керівник цього центру – Микола Шевчук. «Ми вимагали в Шевчука, казали, що мали виступати в якомусь університеті. А він каже, що ми повинні там виступити. Я сказала, що ми не повинні виступати в Російському центрі», — керівник ансамблю «Народна криниця» Ольга Синиця.

 

Директор департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА Олександр Левочко запевнив, що цю ситуацію поза увагою не залишать і будуть розбиратися.

Проте, як вияснилось, ситуація має і іншу сторону медалі. На редакцію видання директор  творчого об’єднання «Галицька муза», член національної Спілки журналістів України  Микола Шевчук написав коментар щодо скандальної ситуації:

 

“Шановні панове. У творче об’єднання «Галицька муза» звернулася  художній керівник фольклорної групи «Народна криниця» Ніжинського коледжу культури Ольга Синиця  з пропозицію організувати поїздку, очолюваної  нею фольклорної групи,  на  міжнародний фестиваль або концертно-екскурсійний тур. Була запропонована поїздка в Дрезден-Прагу 27.10.-31.10.2017 року, якою фактично група і скористалася.

Однак, з метою підняття дешевого іміджу і популярності  коледжу  та  фолькгрупи, втягнувши в цю справу органи державної влади та депутатів, Ольга Синиця організувала прес-конференцію перед представниками  засобів масової інформації у Чернігові. Було заявлено, що ніби-то  колективу  планували  організувати  в Празі провокацію стосовно виступу фолькгрупи в Російському центрі науки і культури, що  про виступ вона дізналась лише, коли приїхала в Прагу, що група мала жити в тризірковому готелі та виступати в університеті Праги.

Вищезазначені факти,  повністю не відповідають дійсності. Зокрема:

 • Згідно договору колектив мав проживати в готелі (хостелі). Жодним словом не обумовлено, що це мав бути тризірковий готель.
 •  

 • Вартість поїздки становила 120 євро. У цю вартість входили всі послуги; проїзд, екскурсійна програма в Празі та Дрездені, дві ночівлі, два сніданки, дві вечері.Виходячи із такої вартості та отримавши зазначені послуги, логічно група не могла проживати в тризірковому готелі.
 • Не має жодного документу і жодного разу ніколи не говорилося Ользі Синиці, що група має ніби-то виступати в університеті Празі. Це неправда.
 •  

 • Творче об’єднання «Галицька муза» звернулося з пропозицію до чеського партнера стосовно організації виступу групи в Празі. Їм було надіслано фото та посилання на сайті в інтернет-мережі про колектив «Народна криниця». Як інформувала чеська сторона, чимало установ та організацій відмовляли  в організації концерту для «Народної криниці» Погодився організувати виступ лише Російський центр науки та культури у Празі. Була узгоджено 18 година 30 жовтня 2017 року. Російський центр виготовив рекламу ансамблю «Народна криниця» та розповсюдив її  в інтернет-мережі із запрошенням відвідати  концерт. 24 жовтня 2017 року на електрону адресу Ніжинського коледжу культури було надіслано програму поїздки.
 • В ній вказано, що на 14 годину група приїжджає до Російського центру, потім має вільний час і о 18 годині має виступ.  Крім того, 25 жовтня 2017 року,  було передано в Ніжинський коледж культури інформацію з посиланням на сайт, в якому йшла мова про виступ ансамблю «Народна криниця» в Російському центрі науки та культури в Празі.

  Більше того, Ользі Синиці було вручено програму погодинної поїздки, де було зазначено, що планується виступ групи в Російському центрі науки і культури. Тому заява Синиці про те, що вона не знала, де має виступати фолькгрупа, повністю не відповідає дійсності.

 • Аналогічна програму поїздку із координатами та контактами було вручено і водіям. Заява Синиця, що водії ніби-то взагалі не знали куди їхати, є наклепом.
 •  

 • Про якусь провокацію, про яку заявляє Синиця, мені нічого не відомо. Це нездоровий її вимисел.
 •  

  Із зазначеного вище напрошується висновок, що Ольга Синиця шляхом  сенсаційних заяв, розповсюдженням неправдивої інформації, хоче представити себе та колектив, що вони  майже  не стала жертвами  міжнародної провокації зі сторони російського агресора і завдяки її пильності та старанням  вона розкрила цю провокацію. Для цього і організувала прес-конференцію. Дешевий і брудний авторитет!

   

  А організувала дану брехливу акцію Синиця ще і тому, щоб уникнути звичайних шахрайських проступків, оскільки вона довго не хотіла розраховуватися з власником готелю за надані послуги, що ніби-то поганий готель та  погане харчування і в кінцевому випадку недоплатила готелю  63 євро, про що засвідчує рахунок-фактура готелю”.

   

  Отже, як бачимо, в ситуації немає однозначного висновку. Кожна зі сторін хоче довести свою правоту. Наразі, всі, хто причетні до даного інциденту намагаються встановити, була це дійсно провокація чи, можливо, свідомий вибір.

  Джерело: Нежатин
  09.11.2017

  Схожі статті

  Залишити відповідь

  Войти с помощью: 

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Facebook