Україна і світ

Катастрофа ІЛ-76: як у Дніпрі вшанували пам’ять загиблих військових

14 червня 2018-ого – четверті роковини з дня катастрофи військового ІЛ-76 у небі над Луганськом. Літак збили проросійські бойовики, і всі 40 військових та 9 членів екіпажу 25-ої окремої повітряно-десантної бригади, що перебували на борту, загинули.

На Алею Героїв у Дніпрі прийшли кілька десятків людей, серед них – і матері інших загиблих військових. 

“Веселим, добрим був, завжди захищав слабких. Дуже багато планів було, та їм не судилося збутися. Важко без нього. Вся наша родина не вірить, що винні понесуть покарання. Тому що у нас закони невдосконалені, тому він (винний – 24 канал) вийде сухим з води, він викрутиться”, – у розпачі сказала мати загиблого військового Валентина Санжаровець. 

Катастрофа ІЛ-76: як у Дніпрі вшанували пам'ять загиблих військових
Акція вшанування пам’яті загиблих у катастрофі ІЛ-76, Дніпро

Винних у трагедії досі не покарали. Усю провину поклали на екс-начальника штабу Антитерористичної операції Віктора Назарова. За звинуваченням у недбалості Назарова засудили до 7 років у в’язниці. Він став першим засудженим генералом в Україні. Втім, своєї провини чоловік не визнав і подав апеляцію. Нині у Дніпрі суд виніс ухвалу про призначення у справі комісійної судової експертизи. Саме від неї і буде залежати остаточний вирок.

Зараз у експертів у Київському інституті є всі матеріали справи. Зараз вони отримують доступ до держтаємниці, щоб дослідити, і секретні в тому числі, накази та матеріали. Основне питання по цій екпертизі – дії яких осіб призвели до таких наслідків,
– прокоментував адвокат родичів загиблих військових Віталій Погосян. 

Зазначимо, загибель 49 військових, що були на борту Іл-76, стала найбільшою одночасною втратою Збройних сил України за період незалежності.

Більше – дивіться у відео. 

Джерело Телеканал новини «24»
14.06.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: