Україна і світ

Канада звинуватила Росію та режим Асада у порушення перемир’я у Сирії

Канада звинуватила Росію та режим Асада у порушення перемир'я у Сирії

Канада різко засудила дії режиму президента Башара Асада та його союзника Росії у Сирії, оскільки вони завдають багато школи мирному населенню, використовуючи тактики облоги та голоду, хімічну зброю та бочкові бомби.

Таку заяву зробила міністр закордонних справ країни Христя Фріланд, передає Укрінформ.

«Канада закликає до повного виконання резолюції Радбезу ООН стосовно гуманітарного перемир’я у Сирії, у тому числі в Східній Гуті. Усім сторонам важливо безумовно дотримуватися режиму припинення вогню, аби зупинити вбивства цивільних й допустити доставку гуманітарних вантажів», –зауважила дипломат.

За її словами, Канада –«дуже занепокоєна через інформацією про порушення перемир’я менш, ніж за 48 годин після того, як про нього було домовлено».

«Канада засуджує підхід режиму Асада та його союзників: Росії та Ірану. Режим діє проти цивільних та громадських установ, таких як: школи та лікарні, а також використовує тактики облоги та голоду, хімічну зброю та бочкові бомби», – підкреслила очільниця канадського МЗС.

Фріланд також відзначила мужність сирійських «білих шоломів» та нагадала про обов’язок захищати цивільних, визначений міжнародним гуманітарним правом.

Джерело Телеканал новини «24»
28.02.2018