Мебельный салон г.Нежин Черниговская область перейти в магазин
Україна і світ

Камери з клопами та щурами: українські політв’язні у російських СІЗО

Незаконно заарештованих українців утримують ледь не на всій території Російської Федерації. Здебільшого вони відбувають покарання за надуманими обвинуваченнями у жахливих умовах.

На будь-які заклики як України, так і світової спільноти звільнити політв’язнів Кремль не реагує.

Левова частка ув’язнених – це кримчани, а саме 26 із 40 політв’язнів. Двадцятьох тримають у Криму, шістьох вивезли до Росії. Всі вони пройшли через жахливе СІЗО міста Сімферополь.

Через це моторошне місце пройшли Ільмі Умеров, Євген Панов та десятки кримських татар, яких звинувачують у діяльності в організації “Хізб ут-Тахрір”.

Там досі утримують Володимира Балуха. Його заарештували у 2015 році за надуманим звинуваченням у крадіжці частини трактора, хоча неофіційно за те, що до останнього не знімав український прапор зі свого будинку. Окупаційний суд засудив Балуха до трьох років колонії.

Камери з клопами та щурами: українські політв'язні у російських СІЗО
Володимир Балух

А от “диверсанту Євгену Панову” пощастило значно менше. Йому досі не висунули звинувачення через те, що він відмовляється визнавати свою провину. Панова також утримують у СІЗО Сімферополя.

Камери з клопами та щурами: українські політв'язні у російських СІЗО
Артур Панов

Адвокат Артура Панова розповів, що в одній камері сидять понад двадцять людей, яких буквально з’їдають клопи. В таких умовах тримають майже всіх наших політв’язнів, намагаючись зламати їх психологічно. І у випадку із Станіславом Клихом це майже вдалося.

Камери з клопами та щурами: українські політв'язні у російських СІЗО
Руки Панова після ночівель із комахами

Російська влада звинуватила Станіслава Клиха разом із Миколою Карпюком в участі у війні в Чечні у складі УНА-УНСО. Клиха катували струмом та били, а після цього до нього застосували примусове психіатричне лікування. Правозахисники зазначають, якщо його не звільнити, вже скоро Станіслав може померти або перетворитись на “овоч”.

Камери з клопами та щурами: українські політв'язні у російських СІЗО
Станіслав Клих

Україна неодноразово пропонувала обміняти своїх політв’язнів, але процес іде надто повільно.

Поки що звільнити з російського полону вдалося лише п’ятьох полонених, а саме Надію Савченко, Геннадія Афанасьєва, Юрія Солошенка та нещодавно Ахтема Чийгоза і Ільмі Умерова.

Джерело Телеканал новини «24»
16.05.2018
ПОДІЛИТИСЬ