Новини Чернігова

Кабальний кредит: Чернігівська міськрада хоче похоронити тролейбусне управління

Кабальний кредит: Чернігівська міськрада хоче похоронити тролейбусне управління

Чернігівське тролейбусне управління за крок від банкрутства. І це може трапитися через благородну, на перший погляд, ініціативу. Чернігівська міська рада має намір узяти валютний кредит у розмірі 6 мільйонів євро. Кредит на купівлю тролейбусів із відсотками чернігівці віддаватимуть 20 років.

«Після прийняття такого рішення й укладання кредитного договору ЧТУ набуває статусу банкрута. ЧТУ планово збиткове, бо виконує соціальні послуги – перевезення пенсіонерів і пільгові категорії громадян. ЧТУ щомісяця отримує збитки, відповідно, міськрада дотує. Цей кредит треба повертати ЧТУ із виручки, а це постійна загроза збільшення вартості проїзду. Підприємство збиткове не зможе повертати мільйонний кредит і визнає себе банкрутом», розповідає депутат Чернігівської міської ради «Наш край» Віктор Бистров.

Віктор Бистров зазначає: кабальний валютний кредит – це звичайнісінька оборудка, адже міська рада має можливість закупити тролейбуси за гривні без позик.

«Навіщо нам кредит в євро, якщо зараз на депозиті достатньо коштів, щоб купити ці тролейбуси. Доходна частина бюджету дає можливість купити ці тролейбуси в гривнях у місцевого чернігівського товаровиробника. Усі міжнародні кредити мають складний процес погодження. Минуть роки. А в місцевого виробника ми могли б уже зараз замовити. Ці тролейбуси виходили б на лінію. Для чого це робиться? Для того, щоб реалізувати велику кількість грошей, але за це платитимуть 20 років жителі Чернігова відсотками і з курсовими різницями. Курс валют не буде таким, як сьогодні», — зазначає депутат Чернігівської міської ради «Наш край» Віктор Бистров.

29.11.2017
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook