Місто і регіон

Журналістське розслідування: пасивність поліції та процвітання грального бізнесу у Ніжині | Ніжин

У кінці березня Управління захисту економіки в Чернігівській області спільно з працівниками ГУНП викрили 2 гральні заклади, де порушувалися вимоги Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні» і надавались послуги у сфері грального бізнесу. Такими були “Лотомаркети” по вулиці Шевченка (будівля готелю «Ніжин») та Батюка (будівля ТЦ «Ніжин сіті»).

Але до редакції інтернет-видання «Нежатин» надійшли скарги з приводу того, що гральний бізнес у будівлі торгівельного центру по вулиці Батюка продовжує функціонувати. Тож ми вирішили провести журналістське розслідування, адже оскільки було відкрите кримінальне провадження по цій справі і наразі ведеться досудове розслідування, гральний бізнес повинен був припинити своє функціонування.

Підійшовши до лотомаркета, перше, що ми помітили, це вивіска розміром листка А4 «Кальянна».

Зайшовши у так звану кальянну, у напівтемряві кальянів ми не знайшли, але диму там вистачало. Палили цигарки не тільки відвідувачі, але й обслуговуючий персонал закладу. Приміщення абсолютно не пристосовано для куріння: не встановлені витяжки, провітрювання відбувається лише завдяки напіввідкритому вікну, двері, відповідно, закриті. Купивши «білет», мінімальна сума якого складає 50 грн, ми пішли до комп’ютерів, що виступали в ролі ігрових автоматів. Доречі подивіться на дату видачі чеку.

Нагадаємо, що попередній склад комп’ютерів було вилучено за інформацією правоохоронних органів (Управління захисту економіки). Перше, що ми побачили на моніторі – це табличку, судячи з усього, національної лотереї. Спочатку, як первачки в цій справі, не змогли навіть усвідомити суть гри. Але, через 1-2 хвилину перед нами на моніторі з’явилось 5 варіантів ігор, в яких уже приймалися грошові ставки. Тобто, азарт мав нас поглинути…

 

Отже, ми прийшли до висновку, що заклад не просто функціонує, а процвітає! Адже навіть зранку приміщення було майже заповнене. Так нічого і не вигравши, ми покинули приміщення, прямуючи до відділу Ніжинської поліції, аби взяти коментар, як наразі проходить досудове розслідування і на якому воно етапі.

 

У відповідь почули, що вони не компетентні в цьому питанні, зате порадили зателефонувати нам в Чернігівський центр по зв’язках з громадськістю. Зателефонували в центр, а там, тільки-но ми пояснили мету нашого дзвінка, нас перенаправили на Ніжинське відділення поліції, на того ж самого чоловіка, з яким ми спілкувалися 15 хвилин тому. Він зазначив, що цією справою займається слідчий Музиченко Інна Іванівна. Звісно, у нас виникло бажання поспілкуватись, і ми знову направились до міського відділу поліції. Дільничний подзвонив слідчому, закривши перед нами приймальне вікно, мабуть, щоб ми не почули їхню розмову. Надія була почути достойний коментар від правоохоронних органів, але її обірвала пропозиція: «Якщо вас бентежить це питання, хочете -пишіть заяву.» Зі слідчим, який веде справу, нас з’єднувати відмовилися. Але навіщо ж писати заяву, якщо розслідування ведеться, і наша заява нічого не змінить?

Як журналісти, ми прагнули почути, що контроль над цим бізнесом ведеться або ні, чи були вжиті якісь заходи, і чи потягне відповідальність орендар приміщення. Отже, від нас просто відхрестилися, не дали жодної інформації про те, як вирішується ця справа, а в цей час власники заробляють гроші на людях, які страждають ігровою залежністю.

По правді кажучи, ми не сподівались, що поліція зможе дати відверту відповідь на наші запитання. Адже всім відомо, що цей бізнес не мав би змоги існувати, якби, не так звані покровителі. Такі гральні заклади відкриваються і закриваються на тих же самих місцях, просто змінюючи назву. Насправді, закупити нову техніку після конфіскації попередньої, не так вже й затратно, бо ж такий бізнес приносить щонайменше 45 000 грн. в місяць. Нашою ж метою було вкотре показати так звану корупційну систему, яка ніяк не викорінюється зі свідомості держслужб та бізнесменів. Слідкуємо за перебігом подій та сподіваємось, що ця стаття, яка можливо і не змусить працівників поліції нарешті покінчити у Ніжині з гральним бізнесом, але хоча б зверне увагу громадськості, якій з такою бездіяльністю з кожним днем страшніше жити.

Р.S. «Погуглили», щоб дізнатися, хто власник мережі “Золота підкова”. І ось що знайшли…

«Офіційні лотереї Росії…  Золота підкова». (У розділі «Офіційні лотереї України» вона не значиться).

«Русское лото — всеросійська державна тиражна лотерея, яка є комерційною версією народної гри лото..З 6 вересня 2015 року одночасно з тиражем «Русское лото» проводиться тираж лотереї «Золота підкова»…

На початку листопада лотерея «Русское лото» була об’єднана з лотереями «Житлова лотерея», «Золота підкова» і «6 з 36» і починаючи з 6 листопада 2016 року виходить з ними в лотерейному блоці «Щасливе ранок»…

Золота підкова. Організатор: Міністерство спорту Російської Федерації»…

У мене питання до влади, до СБУ і до всіх нас: ЦЕ ЩО???

 

Джерело

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close