Новини Чернігова

Історія «Чернігівських губернських відомостей»

Історія «Чернігівських губернських відомостей»

«ЧГВ» – це просте скорочення відоме кожному, хто хоч раз цікавився історією міста.

Його можна віднайти у списку джерел практично будь-якої серйозної краєзнавчої праці.

Саме з них, — «Чернігівських губернських відомостей», — переважно, починається вивчення будь-чого в історії міста ХІХ — початку ХХ століття.

Засновано цей поважний друкований світоч часу було у 1838 році, й упродовж наступних, від січня до січня, рівно 80 років «Чернігівські губернські відомості» лишалися однією із найбільш масових та впливових газет міста. З 1885 року частота видань подвоїлася; деякий час на початку ХХ століття газета навіть виходила щоденно. Останній номер побачив світ століття тому, взимку 1918 року.

Проте, не лише архіви зберігають пам'ять про головну чернігівську газету. На вулиці Мстиславській зберігся невеликий будиночок, який, хоча й має цікавий фасад, але мало кому впадає в око: будівля пошрамована часом, і розділяє долю безлічі своїх архітектурних сучасників по всьому місту…

Збудовано цей будинок, як зазначає деяка література, саме для редакції «Чернігівських губернських відомостей» на початку минулого століття. На правах здогадки, дозволимо припустити, що автор проекту — Д. Савицький: на це, певною мірою, вказує захоплення архітектора здвоєними віконцями, розділеними колонкою, як те можна побачити серед зразків його робіт.

За матеріалами спільноти "Цікавий Чернігів"

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
10.03.2018