Україна і світ

Іспит на відданість Порошенку: які насправді функції президента у призначенні суддів

Іспит на відданість Порошенку: які насправді функції президента у призначенні суддів

У судах, де немає уповноважених суддів, ми маємо у прямому сенсі цього слова “колапс” судової системи, коли елементарні питання, які можна вирішити лише в судовому порядку перетворюються на справжнє пекло. Криза торкнулася не тільки провінційних судів, але навіть столичних. Дійшло до того, що на кінець 2017 року у Подільському суді “авторозподіл” справ здійснювався на одного суддю.

Про це у своєму відеоблозі “Чесна політика” розповів Сергій Лещенко.

“До чого тут Порошенко – запитаєте ви? Бо адміністрація президента за будь-яку ціну намагалася зберегти за собою право останнього слова в призначенні суддів. Я пам’ятаю ці дебати перед ухваленям закону. Вони це називали – цитую – “церемоніальною функцією” глави держави. Мовляв, президент буде лише вручати посвідчення судді. Насправді ж, це перетворилося для суддів іспитом на особисту відданість Порошенку”, – зазначив нардеп.

За його словами, зараз в адміністрації президента – сотні подань Вищої ради правосуддя на призначення або переведення суддів. Однак, Петро Олексійович не поспішає підписувати Укази. В деяких випадках місяцями, а іноді роками.

Іншими словами, гарант Конституції сам порушує пряму норму Закону! Відповідно до частини 2 статті 80 “Про судоустрій і статус суддів” Президент України видає указ про призначення судді не пізніше тридцяти днів із дня отримання відповідного подання Вищої ради правосуддя,
– наголосив Лещенко.

“У підсумку, суди знекровлені, а судді без повноважень отримують зарплату, ходять на роботу, але не можуть розглядати справи, допоки Порошенко не підпише укази. А ця – як він казав, “церемоніальна функція” – стала дубинкою розправи”, – додав нардеп.

Відео повного випуску відеоблогу Сергія Лещенка “Чесна політика” за 15 вересня 2018

 

Джерело Телеканал новини «24»
15.09.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: