Україна і світ

Існування коаліції у парламенті під великим питанням

Існування коаліції у парламенті під великим питанням

Головний інформаційний шум минулого сезону – це чутки про дострокові парламентські вибори. Про це йшли розмови увесь час: і восени, і взимку, і навіть в останній сесійний тиждень. На такий сценарій врешті-решт не наважився ні президент, ні фракції коаліції. Хоча чи досі існує коаліція у парламенті – це теж велике питання.

Про це у своєму відеоблозі “Політична кухня” розповіла Христина Бердинських.

“Голосів лише двох фракцій не вистачає для ухвалення законів. Закони приймаються фракціями коаліції, депутатськими групами та інколи голосами опозиції. Минулого сезону депутати продовожили залишати свої фракції і депутатські групи. Наприклад, із фракції БПП на початку 2018 року вийшли два депутати – Віктор Кривенко і Павло Кишкар”, – зазначила журналістка.

Існування коаліції у парламенті під великим питанням
Віктор Кривенко

Існування коаліції у парламенті під великим питанням
Павло Кишкар

Також вона додала, що депутат групи “Партія Відродження” Станіслав Берьозкін врятував іншу депутатську групу “Воля народу”. У кінці листопада 2017 року з цієї групи вийшов Володимир Литвин, що давало змогу взагалі розпустити групу “Воля народу” у Раді. Але до неї приєднався Березкін і групу вдалося зберегти у парламенті.

Незважаючи на усі ці виходи і міжгрупові переходи, 5 липня, Верховна Рада України продемонструвала зовсім новий приклад роботи. Вперше депутатам вдалося ухвалити документ практично без голосів фракції БПП,
– наголосила Бердинських.

Рішення підтримали 240 депутатів. Це був законопроект не надважливого значення і тільки перше читання, але це важливий сигнал для президентської фракції, який демонструє, що вона не повністю контролює парламент і не може диктувати йому свої умови.

Відео повного випуску відеоблогу Христини Бердинських “Політична кухня” за 14 липня 2018

 

Джерело Телеканал новини «24»
14.07.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Facebook