Україна і світ

“Ісламізації” Європи у найближчому майбутньому не буде, – експерт

"Ісламізації" Європи у найближчому майбутньому не буде, – експерт

Кількість мусульман в Європі до 2050 року може збільшитися втричі. Проте це не вказує на негативну тенденцію, оскільки повної “ісламізації” ЄС у наближчому майбутньому не відбудеться, до того ж соціальним та пенсійним системам країн Заходу міграційні процеси йдуть лише на користь.

Про це свідчать дані дослідження, проведеного аналітичним фондом Pew Research Center, пише у статті для сайту “24” експерт із міжнародних питань Борис Немировський.

Згідно зі сценаріями нульової, помірної та високої міграції, які спрогнозували американські науковці, частка мусульман в Європі зростатиме доволі швидкими темпами.

До прикладу, за умов “високого рівня міграції”, який можна спостерігати наразі, число мусульман в Європі зросте втричі (до 14%), а в Німеччині – до 20%.

Щоправда, усі три сценарії ґрунтуються на абстрактному моделюванні, адже жодна з гіпотез не є цілком реалістичною. Це стосується як повного закриття всіх зовнішніх кордонів ЄС, так і припинення притоку біженців, зазначається у дослідженні.

Зрозуміло одне: точних цифр та конкретних прогнозів розвитку бути не може. З іншого боку, стає зрозуміло: “ісламізації Європи” в сенсі вибудовування переважно ісламського суспільства не відбудеться. Принаймні, до середини століття,
– зауважує експерт.

Водночас, молодша і, таким чином, культурніша і, можливо, політично активніша меншість змінить самосвідомість європейських суспільств. Тому що саме з демографічних підстав неможливо зупинити інший тренд, а саме – європейські суспільства в будь-якому разі старішатимуть та зменшуватимуться, йдеться далі.

Так, наприклад, кількість неісламського населення Європи, за даними дослідження, зменшиться до 2050 року з наявних 495 мільйонів до 446-463 мільйонів осіб. У випадку “нульової імміграції”, загальна кількість всіх європейців зменшиться з 521 до 482 мільйонів. Це означає: Європа потребує імміграції, аби зберегти свою соціальну та пенсійну системи.

Джерело Телеканал новини «24»
02.12.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook