Україна і світ

Іран пригрозив Samsung бойкотом та “жахливими наслідками” через подарункові олімпійські Galaxy Note 8

Іран пригрозив Samsung бойкотом та "жахливими наслідками" через подарункові олімпійські Galaxy Note 8

Внаслідок накладених на Іран міжнародних санкцій за розробку ядерної зброї, олімпійські спортсмени цієї країни не отримали безкоштовних подарункових смартфонів від компанії Samsung, як усі інші делегації. І хоча олімпійці з КНДР також їх не отримали, проте глава МЗС Ірану Джавад Заріф неабияк образився і заявив, що це ображає “національну гордість, самобутність і гідність” Ірану.

Початок конфлікту

2 лютого організатори зимових Олімпійських ігор в Південній Кореї оголосили, що “всі учасники” отримають подарунки від Samsung – одного з головних партнерів змагань, пише Tjournal. Цим подарунком виявилася спеціальна версія смартфона Galaxy Note 8, що отримала назву Olympic edition.

Модель не з’явиться в продажу, її видали виключно спортсменам і членам делегацій, які зможуть забрати подарунок додому після Ігор. Згодом з’ясувалося, що 22 атлетам КНДР і чотирьом атлетам з Ірану смартфони не дісталися.

Причиною стали міжнародні санкції: резолюція Радбезу ООН забороняє поставляти в обидві країни предмети розкоші та товари, які теоретично можна використовувати у військових цілях.

Іран пригрозив Samsung бойкотом та "жахливими наслідками" через подарункові олімпійські Galaxy Note 8

Вартість Galaxy Note 8, десь приблизно 1 тисячі доларів у Південній Кореї, дозволяє прирівняти подарунок компанії до “предмету розкоші”.

Ще в січні 2016 року ООН зняв з Ірану частина санкцій, введених через звинувачення в розробці ядерної зброї, але деякі з них досі залишаються в силі. А Samsung вже кілька років популярний в цій – телефонами корейської компанії користуються майже 18 мільйонів іранців. У виданні Business Insider припустили, що таким чином організатори Ігор вирішили перестрахуватися.

Іранський ультиматум

Рішення Південної Кореї не видавати спортсменам безкоштовні смартфони викликало велике обурення в Ірані. Іранське новинне агентство FARS прибрало зі свого сайту всі банери Samsung і тимчасово перепинило рекламну співпрацю з компанією. Представники FARS назвали вчинок корейців “несправедливим і неспортивним”.

Пізніше глава МЗС Ірану Джавад Заріф викликав до себе посла Південної Кореї через відмову надати спортсменам безкоштовні смартфони.

Заріф поставив Samsung ультиматум, пригрозивши “жахливими наслідками” і бойкотом всіх продуктів компанії. За словами міністра, він не буде користуватися продукцією корейців, поки не почує вибачення.

Ми не будемо мовчати, поки хтось принижує нашу національну гордість, самобутність і гідність,
– заявив він.

Іран пригрозив Samsung бойкотом та "жахливими наслідками" через подарункові олімпійські Galaxy Note 8

До нього приєдналися інші чиновники. Глава Національного олімпійського комітету відправив офіційний лист в МОК з вимогою розібратися в ситуації.

Розв’язання конфлікту

Через кілька годин після ультиматуму представники МОК оголосили, що на цей раз “абсолютно всі спортсмени та члени делегацій” стануть володарями Samsung Galaxy Note 8.

Учасники збірної Ірану також зможуть забрати подарунки додому після Олімпійських ігор. Атлети з КНДР також отримають смартфони, але з однією умовою: вони повинні будуть залишити їх в Пхьончхані після останнього змагального дня.

Іранська делегація погодилася прийняти подарунки, порахувавши конфлікт вичерпаним. За інформацією The Washington Post, учасники Олімпіади з Північної Кореї відмовилися від смартфонів Samsung.

Джерело Телеканал новини «24»
09.02.2018

Facebook
Close