Новини Чернігова

Іногородні таки не платитимуть за лікування і навчання в школах Чернігова

Іногородні таки не платитимуть за лікування і навчання в школах Чернігова

Платити іногороднім за навчання і лікування у Чернігові не буде потрібно.

Депутати Чернігівської міськради сьогодні, 30 листопада, під час розгляду питання про взаємовідносини з ОТГ у частині надання послуг виключили з кінцевого рішення пункти, які частина з депутатів вважали дискримінаційними та антиконституційними.

Згідно з проектом пропонувалося протягом місяця з дня ухвалення рішення Чернігівській міськраді укласти угоди з ОТГ щодо перерахування останніми коштів за навчання та лікування мешканців об’єданних громад у чернігівських закладах.

У випадку ж, якщо громади відмовлялися платити за своїх мешканців, люди повинні були б оплачувати ці послуги самостійно.

«Ми таким чином пропонуємо за одну дитину в садочку платити людям 22 тисячі за рік, в школі – 14 тисяч за рік. Причому, якщо батьки мешкають, до прикладу в Новоселівці, вони  можуть працювати у Чернігові і платити тут податки», – зазначив депутат Віктор Бистров.

Депутат Віктор Тарасов звернув також увагу на вимушених переселенців з окупованих територій, які у випадку ухвалення рішення, також змушені були б платити за навчання дітей у дитсадочках і школах.

Міський голова Владислав Атрошенко погодився з пропозиціями  та інших депутатів виключити з проекту рішення пункти 3,4,5,6, які стосувалися оплати навчання і лікування іногородніми.

«Ми не є недружніми до сироти з Семенівського району, який вступив до чернігівського ПТУ, яке отримується за рахунок податків чернігівців. Але ми кажемо про те, що це рішення дасть юридичну можливість, щоб новостворені громади могли закласти видатки на напрямку в сфері освіти медицини. Ми не будемо також і зачиняти двері поліклініки для дитини, якій треба медична допомога», – зазначив Владислав Атрошенко.

Таким чином, проект рішення було ухвалено без дискримінаційних пунктів. Однак, як додав Атрошенко, треба розпочинати процес діалогу з об’єднаними громадами з цього питання.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
30.11.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook