Мебельный салон г.Нежин Черниговская область перейти в магазин
Україна і світ

Ідіотен-тест: до 2020 у водіїв може з’явитися новий іспит

В Україні для водіїв при прийомі іспитів хочуть ввести психофізіологічне тестування.

Ідіотен-тест: до 2020 у водіїв може з’явитися новий іспит

Представники Міністерства охорони здоров’я зазначили, що такий іспит потрібно ввести не тільки для тих, хто хоче здати на права, але і для всіх, хто перевозить людей або професійно займається іншими перевезеннями.

– Зараз проводиться тільки загальний огляд водія, аналіз крові, а цього явно недостатньо, щоб переконатися у безпечному управлінні транспортом, – заявила представниця МОЗ Ганна Глембоцька, передає Auto24.

За її словами, Кабмін прийняв Стратегію підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2020 року. Зокрема, до кінця 2019 на законодавчому рівні планується затвердження медико-психологічної оцінки кандидатів і водіїв транспортних засобів.

Зазначається, що Віденська система тестування є у більш ніж семи десятках країн світу, законодавчо затверджена у 16 з них. Психологічна атестація проводиться на іспитах при отриманні водійських прав, для професійних водіїв, літніх людей, водіїв групи ризику (часті правопорушення, агресивна поведінка, зловживання алкоголем тощо) або людей з неврологічними захворюваннями.

У Німеччині такі тести називаються “ідіотін-тест” і для порушників ПДР проводяться на платній основі.

Джерело ФАКТИ. ICTV
16.05.2018
ПОДІЛИТИСЬ