Місто і регіон

Як в Україні уріжуть субсидії: зміни грядуть вже в травні | Ніжин

Армію субсідіантов прорідити підвищенням мінімальної зарплати і монетизацією пільг.
З наступного року в Україні зменшиться кількість одержувачів субсидій. Уже з нинішнього травня знизився соціальні норми споживання тепла, газу та електроенергії (якщо їх використовують для опалення). А саме ці показники лежать в основі розрахунку пільг по комуналці. Українці побачать різницю в платіжках вже в новому опалювальному сезоні, пише UBR.
Зараз субсидія покриває 330 кубів газу на опалення житла площею 60 квадратів. Норму хочуть зменшити на 30 кубів. А якщо фактичне споживання залишиться колишнім, доведеться доплатити близько 200 грн.
Є і ще один фактор ризику. У Кабміні вже є проект постанови про перегляд тарифів з квітня 2018 року і його можуть прийняти вже найближчим часом. Згідно з документом, вартість блакитного палива без урахування ПДВ складе 4 949 грн. Коригувати ціни планується кожні півроку.
Член наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрія Корольчук зазначив, що економічно обгрунтований тариф на газ зросте в наступному році на 25-60% (до 8,5-11 тис. Грн). А якщо подорожчає газ, доведеться переглядати і тарифи на гарячу воду і опалення.
За словами експерта з питань енергетики Валентина Землянського, вартість газу в Україні не повинна перевищувати 160 доларів (трохи більше 4,3 тисячі грн) за тисячу кубів з урахуванням всіх податків, що менше, ніж зараз.
“Внутрішній видобуток перекриває 14,6 млрд. З 17,6 млрд кубометрів газу, споживаного всіма комунальним господарством України, тому закуповувати за кордоном необхідно тільки 3 млрд кубометрів за ціною понад 9 тисяч грн за тисячу кубометрів”, – говорить Землянський.
змусять платити
Як пояснили в Мінрегіоні, також планують зменшити кількість одержувачів субсидій, оскільки грошей на всіх бажаючих може не вистачити. Якщо в бюджеті на 2017 рік на ці цілі закладено близько 50 млрд грн, то реально знадобитися близько 75 млрд, тобто, на 50% більше.
Армію субсідіантов має прорідити підвищення мінімальної заробітної плати до 3,2 тис. Грн, а також монетизація пільг. Розробити відповідний механізм нарахування комунальної знижки чиновники планують вже в цьому році.
“Але навіть якщо не буде монетизації, кількість українців, які отримують субсидії, в наступному опалювальному сезоні зменшиться. В основному, за рахунок перерахунку мінімальної заробітної плати і зниження соціальної норми споживання”, – зазначив економічний експерт Олександр Охріменко.
Заборгованість українців за комуналку вже зросла до 30 млрд грн. Якщо тарифи ще більше підвищать, борги населення ризикують перевалити за 100 млрд грн, прогнозують експерти.

Джерело

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close

Adblock виявлено

Будь ласка, розгляньте підтримку нас, вимкнувши блокування реклами, адже за рахунок реклами ми підтримуємо наш сайт. Дякуємо!