Місто і регіон

Як повернути втрачену унікальну атмосферу Ніжинського Покровського ярмарку – вирішували депутати | Ніжин

Яка вона атмосфера ярмарку? Це, мабуть, коли ноги самі туди ведуть, а рука мимоволі тягнеться до гаманця, аби звідти дістати чималеньку суму грошей. Але це все буде, коли задоволені будуть очі, а вони завжди просять видовища.

Звісно, на ярмарку хочеться бачити те, чого не побачиш на торгових рядах звичайного базару. Та Ніжинський Покровський ярмарок, мабуть, поступово втрачає свою особливість… Про це йшла мова на черговому засіданні постійної депутатської комісії з житлово-комунальних питань, що відбулась 1 листопада. Після почутого фінансового звіту директора комунального ринку Володимира Павлюченка члени комісії  почали висловлюватись стосовно своїх вражень від проведеного 375-го ювілейного ярмарку.

Одним з доречних  зауважень було те, що місця, які призначались для народних  майстрів перепродавались.  Як результат, так зване містечко майстрів не відповідало своїй назві.

«Відносно вулиці Гоголя,  то там кожного року  передбачаються пільгові місця для майстрів Ніжина та області. Але є така тенденція, що вони перепродуються. Тож, треба рішенням ярмаркому або виконкому прийняти, що дана вулиця буде призначена саме для таких майстрів. Якщо ж дані місця будуть перепродаватись, то карати штрафом у трикратному розмірі. Думаю, тоді відпаде бажання вчиняти щось подібне», – зауважив голова комісії Володимир Башинський.

До його зауважень приєднався і директор Краєзнавчого музею Геннадій Дудченко. Він звернув увагу присутніх на те, що під час проведення ярмарку вступають у суперечність господарська та культурна складові. Для господарників та фінансового управління дійсно дуже важливий фінансовий аспект. «Але давайте згадаємо, що в свій час ярмарок починався не як комерційний захід, а як гуманітарний. Все починалося з містечка майстрів, де збирались ті люди, які можуть зробити щось унікальне і запропонувати покупцям. Саме ця складова за останні 15 років погіршується. Що ж до цього року, то як такого  містечка майстрів не було. З виробами майстрів в перемішку йшов «шип-потреб». Було якось бідненько і не яскраво», – висловився Геннадій Дудченко.

Головний посил, який хотіли донести депутати: «За останні роки ми втратили унікальну атмосферу ярмарку». Значна частина людей йде на ярмарок щоб придбати щось особливе, або хоча б подивитись на такі вироби. Тож, треба залучати до проведення таких майстрів, які б змогли прикувати погляди та притягнути гаманці відвідувачів. Протокольно було зафіксовано пропозиціє на наступний рік передбачити хоча б 30 безкоштовних місць для таких народних умільців по всій Україні.

«За цей пошук треба взятись серйозно і бути готовими забезпечити будь-які умови. І тоді ці майстри створять в центрі міста ту ауру, яка є невід’ємною часиною ярмарку. Тоді відвідувачів і остей стане більше», – додав Геннадій Миколайович.

У підсумок директор комунального ринку Володимир Павлюченко зауважив, що важливою складовою ярмарку також є і залучення спонсорів і на наступний рік також треба попрацювати над такою можливістю.

Джерело: Нежатин
03.11.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook