Україна і світ

“І в Москву дістане”: експерт оцінив нову українську крилату ракету

"І в Москву дістане": експерт оцінив нову українську крилату ракету

Українська крилата ракета “Нептун” розроблялася не один рік, поки РНБО не схвалила рішення зробити черговий етап випробувань публічним. “Нептун” – дуже своєчасний проект.

Про це у Facebook написав директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express, військовий експерт Сергій Згурець.

Він пояснив, що за відносно невеликі кошти Україна за короткий час повинна отримати крилату ракету з дальністю польоту в межах 300 кілометрів. Роботи здійснює держпідприємство “КБ “Луч” за максимального сприяння зі сторони секретаря РНБО Олександра Турчинова.

“Це цілком національний проект – немає залежності від іноземних партнерів, що має особливе значення на тлі відмови окремих західних оборонних компаній постачати Україні подібні зразки озброєння або складові до них”, – відзначив Згурець.

Він звернув увагу на те, що “Нептун”, – дозвукова ракета зі стандартною для крилатих ракет схемою польоту.

На маршовій ділянці висота польоту – 10-30 м, на кінцевій ділянці – 4-5 м. Бойова частина – осколково-фугасна. За рахунок оснащення різними типами головок самонаведення може вражати різні типи цілей. Як з відомими координатами, так і використовуватися в якості протирадіолокаційної ракети,
– пояснив військовий експерт.

“Ракета здатна забезпечити дальність стрільби по морській цілі у 280 км; по береговій стаціонарній цілі – велику дальність. Якщо сильно постаратися, то і в Москву дістане”, –зазначив Згурець.

Експерт висловив переконання, що поява такої ракети в арсеналі української армії матиме “надзвичайно позитивне психологічне значення” і посилить ЗСУ зброєю стримування.

Нагадаємо, 30 січня стало відомо, що на полігоні проведені успішні перші льотні випробування нової української крилатої ракети наземного базування, яка здатна точно уражати наземні та морські цілі.

Джерело Телеканал новини «24»
30.01.2018

Facebook
Close