Місто і регіон

Хто все ж таки має право відкрити залізничний перехід у Ніжині | Ніжин

10 квітня у Ніжинському міськрайонному суді Чернігівської області о 15.30 відбулося черове судове засідання про відкриття переходу на залізничній станції Ніжин. 

Це вже третє засідання по цьому болючому для громади питанню, а особливо – для людей похилого віку, яких щоразу все більше приходить до зали. Провадження у справі відкрите за позовом Богдана Олександра Романовича до Чайки Юрія Кириловича та Осовика Володимира Миколайовича про зобов’язання вчинити дії щодо облаштування переходу. Цього разу відповідач, начальник станції Ніжин  на засідання суду все-таки з’явився, разом із ним на лаві відповідачів сидів Дубровський С.І. – його представник. Також у судовій залі були присутні свідки  та активісти – представник Конгресу українських націоналістів,  громадського об’єднання «Мама-86» та члени Народної Ради Ніжинщини.

Позивач заявив вимоги до начальника станції м. Ніжин Чайки Юрія Кириловича, колишнього начальника Пд.-Зх. Залізниці Криволінійного Олексія Мефодійовича, а також до юридичної особи ПАТ «Державне об’єднання Південно-Західна Залізниця» про зобов’язання керівників відкрити перехід через 1-5 колії і вихід на автостанцію та зробити перехід регульованим по прикладу залізничного переїзду. Його адвокат, Самойленко Микола Дмитрович додав, що має клопотання залучити до розгляду справи Ніжинську міську раду, адже вона не повинна залишатися осторонь таких суспільно-важливих питань, тому варто перенести засідання суду.

Після того,  як суд направився до дорадчої кімнати, присутні звернулися до Чайки Ю.К. : «Як вам не совісно? Невже ми так багато вимагаємо? Ви ж самі не молодий, і Ваші рідні теж вимушені страждати через закритий перехід на вокзалі? Чому ми не могли дійти згоди мирно, без суду? »  Начальник станції намагався заспокоїти активістів і стверджував, що і сам би не проти піти на зустріч людям, але зобов’язаний виконувати інструкції і не уповноважений приймати такі рішення.

Дубровський С. І. теж не був обділений увагою: Світлана Борисюк, член Народної Ради не витримала, і поцікавилася, чи не соромно йому сидіти, ухмиляючись, тут, проти інтересів людей, коли його однолітки проливають свою кров на Сході? Зауважимо, що перед цим у нього з суддею відбувся такий діалог:

—  Яка повна назва ПАТ Укрзалізниці?

—  Не знаю,- відповів представник

—  Як це, «не знаю»? Де Ви працюєте, кого представляєте?

— Ну хай позивач пошукає в ЄДР, зробить запит, він не дорого коштує…

— А сьогодні, яку юридичну особу нам сповіщувати про наступне слухання, кого притягнути до відповідальності?- дивується суддя.

— Не знаю, хай пошукають чи гляньте в документах.

— Я зрозумів Вашу позицію – хай суд що хоче, те і робить.

Добре, що хоч у адвоката позивача, Самойленка Миколи Дмитровича, всі ці дані були.

А суд зробив слідуюче – оголосив перерву до наступного засідання ( 25.05.2017, 15 година 30 хвилин),  і ухвалив:

 • Залучити Ніжинську міську раду як третю особу, про що сповістити її у письмовій формі.
 • Залучити ПАТ «Державне об’єднання Південно-Західна Залізниця» як співвідповідача та подати докази у цій справі.
 • Запропонувати Ніжинській міській раді подати письмове пояснення стосовно судового позову.
 • Хоча багато людей і вважає цю справу програшною, позивачі, активісти та всі небайдужі жителі Ніжина і надалі боротимуться за відкриття переходу через 1-5 колії вокзалу та вихід на автостанцію. Сподіваємося, що міська влада нарешті зверне увагу на проблеми міста і 25 травня візьме участь у засіданні, щоб це питання якнайшвидше вирішилося справедливо і по закону.

  Вікторія Басанько

  Джерело

  Схожі статті

  Залишити відповідь

  Войти с помощью: 

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Close