Місто і регіон

Хто розвів «джунглі» в центрі Ніжина? | Ніжин

У Ніжині, як і в будь-якому місті України існує проблема з благоустроєм. Серед таких і чагарники в центральній частині міста. Якщо взимку вони мають більш-менш пристойний  вигляд то влітку це просто перетворюється  на «сховища» для сміття.

Небайдужі ніжинці продовжують висвітлювати міські проблеми побачені на власні очі в соцмережах. Так на своїй сторінці в мережі Фейсбук місцевий житель Сергій Бутко звернув увагу громадськості на стихійні, дикі зарослі кущів, що розрослись вздовж річки Остер біля «базарного» мосту по Московській:

«Для того, щоб прибрати, випиляти поросль та викосити бур’яни на березi рiчки Остер потрiбно: 2 робiтника, 2 години робочого часу бензопила та коса, 1 лiтр бензину та головне бажання жити в чистотi, а не в гадючнику.
Набережну ми прибрали але центр мiста бiля магазину “Радiосвiт” – кожного  дня ходять сотнi людей на ринок, в школу дiти і бачать «оце» (вибачте, в мене немає слів, однi емоцii…)
Мабуть нас привчають так, що це норма, і по-іншому не може бути. А може в когось шори на очах…
Нещодавно йшла компанiя про стратегiю розвитку нашого міста, де ставився наголос на залученнi інвесторiв та туристів, розглядувались амбiтнi проекти і т.д. Все правильно, але перед тим, як рятувати свiт необхiдно зранку застелити свое лiжко…

Невже це проблема навести лад на цiй території, хоч би в центрi міста. I не треба говорити «мантру» про брак коштiв, може треба говорити про неефективне їх використання…  Тим бiльше перелiченi вище ресурси – це мiзер. Я можу зрозумiти все, але не можу уявити, невже тi люди, якi приймають рiшення про життєдiяльнiсть мiста вже звикли до смiтникiв в центрi міста, а може ви дома так живете? Мабуть нi…Чому ж ми, нашi дiти повиннi жити в такому хаосi адже мiсто це також наш дiм…
I останнє, перед тим, як презентувати амбiтнi проекти, наведiть елементарний порядок в центрi мiста для цього не треба багато коштiв, треба бажання…»

Журналісти нашого видання зайнялися дослідженням даного питання. Ми звернулися  до спеціалістів, які займаються  облаштування і доглядом за зеленими територіями. Де нам повідомили: «Щоб прибрати чагарник правильно, так щоб на майбутній рік він не дав нову поросль необхідно оглянути і оцінити масштаби роботи, щоб визначити якого роду ріжучий інструмент може стати в нагоді. Якщо рослина невелика, буде досить ручної пилки, якщо основні гілки товщиною десь з великий палець руки, то краще взяти бензопилу. Спочатку зрізаються найбільші гілки і крона куща, потім за допомогою лопати слід обкопати його і вийняти разом з корінням. Потрібно обов’язково видаляти всі корінці, щоб на майбутній рік не було докучливої ​​порослі. Процес прибирання чагарнику сильно полегшиться, якщо попередньо полити кореневище хорошим напором води з шланга.

Сильно зарослі площі, де рослинності дуже багато, розчищати вручну не зовсім доцільно, та й часу це займе не мало. Найкраще в такій ситуації залучити для роботи спецтехніку (трактор) або прибрати кущ спеціальним обладнанням – кущорізом. Для корчування можна використовувати лебідку, яка значно полегшує витягування великих коренів із землі. Вона буде незамінним помічником на невеликій ділянці, куди трактор або екскаватор заїхати просто не зможе. При великому обсязі чагарникової рослинності не варто забувати і про утилізацію порубкових залишків і деревного сміття. Їх не можна просто викинути в сміття, а розпалювати багаття – не завжди безпечний захід. Ось чому варто заздалегідь подбати про прибирання території та вивезення залишків.»

Отже методи і засоби облаштування місцевості ми уточнили, залишилось ще одне питання – Хто має слідкувати за охайністю і чистотою на цій ділянці? Звернувшись до начальника КП «ВУКГ» Владислава Кормана, ми отримали чітку відповідь: «Ми не несемо відповідальність за даною територією. Не в наших повноваженнях прибирати її за власною ініціативою». Також  він уточнив, що якщо надійде замовлення на прибирання цієї території від міськвиконкому або комунального ринку то він радо виконає це завдання.

Після чого ми звернулись  до директора КП «Комунальний ринок». Там нас також запевнили, що територія не у їхньому підпорядкуванні. То кому ж вона належить і разом з тим її чагарники? Питання нажаль залишилось не вирішеним.

Отже можна зробити висновок, що не лише комунальні служби відповідають за порядок в місті, але й приватні підприємці та орендарі торгових точок  повинні належним чином слідкувати за охайністю територій навколо ділянок, де вони ведуть підприємницьку діяльність.

Лілія Журко

Джерело: Нежатин
07.11.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook