Україна і світ

Група єпископів УПЦ МП підтримала надання автокефалії Україні, – Порошенко

Група єпископів УПЦ МП підтримала надання автокефалії Україні, – Порошенко

Президент України Петро Порошенко прокоментував рішення Синоду Вселенського патріархату щодо продовження процедури надання Томосу Єдиній українській православній церкві.

Відповідне рішення було ухвалене Синодом 11 жовтня.

Рішення Вселенського Патріарха та Синоду остаточно розвіяло імперські ілюзії і шовіністичні фантазії Москви, не підкріплені жодним церковно-правовим документом – про Україну як нібито канонічну територію російської церкви,
– наголосив Порошенко.

Він заявив, що рішення про надання Українській церкві автокефалії вже прийняте.

Порошенко констатує, що в Україна питання Томосу та автокефалії виходить далеко за межі церковного життя і порівняв його з незалежністю України.

“Автокефалія – частина нашої державницької проєвропейської та проукраїнської стратегії, яку ми послідовно втілюємо в життя протягом останніх чотирьох років і, наголошую, будемо впроваджувати й надалі”, – запевнив Порошенко під час свого ектреного звернення.

Що таке Томос?Томос – це унікальний церковний документ. Випускають його, коли головна церква хоче надати фактичну незалежність – автокефалію. Зрідка Томос видають з питань, які стосуються положень християнського віровчення, найчастіше він стосується церковного устрою.

За його словами, звернення до Вселенського Патріарха з проханням надати автокефалію підтримала і група єпископів УПЦ Московського Патріархату.

Вони витримали тиск, шантаж, погрози і залякування, але звернулись зі своїми підписами до Вселенського Патріарха. І це варто визнання,
– зазначив Порошенко.

Порошенко відреагував на рішення Синоду щодо надання Томосу Україні: дивіться відео

До слова, 11 жовтня Вселенський патріархат також ухвалив рішення про зняття анафеми з предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату патріарха Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви митрополита Макарія.

Як створюватимуть Єдину помісну церкву в Україні?9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники слухатимуть звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Екзархи їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту Україні ймовірно й нададуть дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви. Після надання Україні Томосу у Києві проведуть об’єднавчий Собор, на якому оголосять про створення нової автокефальної Православної церкви і оберуть її предстоятеля. На думку релігійних експертів, цей Собор може відбутися вже до кінця 2018 року. Православна автокефальна церква та УПЦ Київського патріархату мають самоліквідуватися і долучитися до новоствореного релігійного об’єднання.

ЯК РОЗГОРТАЮТЬСЯ ПОДІЇ НАВКОЛО НАДАННЯ ТОМОСУ УКРАЇНІ: ХРОНІКА

 • 19:27
  11 жовт

  Філарет відреагував на зняття з нього анафеми і пояснив наслідки

 • 16:33
  11 жовт

  Московському патріархату нема що робити в Україні, – Клімкін

 • 15:24
  11 жовт

  “Розкол у світі православ’я”: у Кремлі зробили гучну заяву через Томос для України

 • 11:58
  11 жовт

  Томос для України: екзарх Даниїл розповів, коли можуть ухвалити офіційне рішення

Джерело Телеканал новини «24»
11.10.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: