Україна і світ

Громадськість та опозиціонери критикують президентський законопроект про Антикорупційний суд

Комітет з питань правової політики та правосуддя на своєму засіданні вирішив рекомендувати президентський варіант законопроекту про Антикорупційний суд. 29 лютого 2018 року парламент розглядатиме цей закон. Громадськість та представники опозиції висловлюють багато критичних зауважень.

Про це у прямому ефірі, перебуваючи у Верховній Раді, розповіла кореспондент 24 Каналу Анна Калюжна.

Комітет з питань правової політики та правосуддя рекомендував парламенту ухвалити за основу президентську версію законопроекту про Антикорупційний суд. Проте, як президентський варіант, так і альтернативні законопроекти на комітеті, по суті, не розглядали.

Деякі депутати – автори альтернативних законопроектів, – зокрема, Олена Сотник, народний депутат від “Самопомочі”, обурились: такий важливий для країни законопроект розглядається за 20 хвилин без обговорень та правок. В результаті домовилися, що такі депутати зможуть зачитати свої зауваження на першому читанні.

Я готовий сформулювати ті 5 конкретних поправок, які запропонувала Венеційська комісія, і проголосувати в першому читанні з врахуванням саме цих 5 пунктів,
– запевняє Сергій Соболєв, народний депутат “Батьківщини”.

Найбільш критичні зауваження громадськості та опозиціонерів полягають у тому, що в законопроекті прописані міжнародні експерти, які б мусили відсіяти недоброчесних суддів та не допустити їх до Антикорупційного суду. Однак у Вищої кваліфікаційної комісії суддів України є право вето. Як показав конкурс до Верховного Суду, до нього пропустили і одіозних суддів теж, попри слово громадськості.

Також у суддів обов’язково має бути міжнародний досвід. Таких в Україні дуже мало. Критиці підлягає і факт про те, що Антикорупційний суд розглядатиме не лише справи про топ-корупцію, а й про незаконну зброю та про обіг наркотиків. Що може, як вважає громадськість, завантажити цей суд дуже малими і дріб’язковими справами.

Нагадаємо, що сьогодні суди і досі затягують розгляд справ, де фігурують українські високопосадовці, яких підозрюють у корупції.

Що таке Антикорупційний суд? Вищий антикорупційний суд має бути судом першої інстанції, який буде розглядати справи про корупцію у вищих ешелонах влади. Він має бути створений в рамках судової реформи і є однією з вимог міжнародних партнерів – Міжнародного Валютного Фонду, Світового банку та Євросоюзу. Депутати розкритикували документ, який подав Порошенко. Мовляв, він суперечить обіцянкам Києва та рекомендаціям Венеціанської комісії.

Джерело Телеканал новини «24»
28.02.2018