Україна і світ

ГПУ здивована: операція з видворення Саакашвілі до Польщі стала несподіванкою

ГПУ здивована: операція з видворення Саакашвілі до Польщі стала несподіванкою

У Генпрокуратурі заявили, що розслідування проти лідера “Руху нових сил” Міхеїла Саакашвілі триватиме попри його видворення з України.

Про це повідрмила прес-секретар генпрокурора Юрія Луценка Лариса Сарган, передає “Уніан”.

Вона зазначила, що ДПСУ не попереджала ГПУ, що проводитиме операцію з видворення Міхеїла Саакашвілі з України до Польщі – це було несподіванкою.

Та попри видворення політика до Польщі, досудові розслідування у кримінальних провадженнях щодо Саакашвілі триватимуть і надалі. Окрім того, ГПУ працює над вирішенням проблеми щодо того, у який спосіб проводитимуться слідчі дії, адже політик перебуває за межами України.

Нагадаємо, 12 лютого працівники ДПСУ увірвалися до ресторану “Сулугуні” у Києві і забрали Саакашвілі. Його відправили чартерним літаком у Варшаву.

У ДПСУ заявили, що Саакашвілі перебував в Україні незаконно, тож його відправили в країну, звідки він нелегально прибув.

У чому звинувачують Саакашвілі? У липні 2017 року Порошенко позбавив Саакашвілі українського громадянства. За офіційними даними – через те, що він нібито вказав неправдиву інформацію під час заповнення документів на отримання українського паспорта, за неофіційними – у через конфлікт з президентом.

10 вересня 2017 року відбувся так званий “прорив” Саакашвілі через польсько-український кордон, коли він повернувся в Україну без проходження прикордонного контролю. Саакашвілі просив Міграційну службу про надання йому статусу біженця, однак, йому відмовили.

Джерело Телеканал новини «24»
13.02.2018

Facebook
Close