Україна і світ

Головного винуватця дизельгейту посадили на 7 років

Головного винуватця дизельгейту посадили на 7 років

Прокуратура США порушила серію кримінальних справ проти топ-менеджерів концерну Volkswagen. Всі звинувачення пов’язані зі скандалом з приводу дизельгейта.

Вирок винесений одному з керівників Volkswagen of America, якого вдалося затримати – Оліверу Шмідту. Окружний суд Східного Мічигану засудив його до семи років тюремного ув’язнення. Також його зобов’язали виплатити штраф у розмірі 400 тис. доларів. Суд повністю задовольнив вимоги звинувачення.

Олівер Шмідт – один з шести топ-менеджерів, проти яких у США були порушені кримінальні справи. Він останнім покидав Америку, і ФБР заарештувало його в аеропорту. Очікуючи на рішення суду, він вже провів за ґратами майже рік. Його відмовилися випускати під заставу.

Раніше Олівер Шмідт керував департаментом Volkswagen з інжинірингу та екології в Мічигані. На думку обвинувачення, саме він є ключовою фігурою, що створила грандіозну екологічну аферу. Шмідт знайшов спосіб обійти суворі екологічні вимоги на етапі тестування, що дозволило приховати реальні показники від американських регуляторів.

Спочатку Йому загрожувало 169 років ув’язнення. Але співпраця зі слідством дозволила звинувачуваної стороні знизити необхідний термін ув’язнення. Під час судового засідання Олівер Шмідт попросив вибачення у всіх, хто постраждав від його дій. На суддю щиросерде визнання враження не вчинило.

На мою думку, ви є ключовою фігурою в цій схемі, — цитує суддю Коха агентство Reuters. — У своїх діях ви бачили шанс піднятися по кар’єрних сходах.

Іншим співробітникам Volkswagen of America вдалося відлетіти раніше і сховатися в Німеччині. Уряд Німеччини відмовилося видавати своїх громадян. Всі обвинувачені США топ-менеджери оголошені у міжнародний розшук – їх можуть заарештувати в будь-якій іншій країні та видати Сполученим Штатам.

Джерело Телеканал новини «24»
07.12.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook