Україна і світ

Головні новини 7 грудня: звільнення Соболєва та тяганина з бюджетом

Головні новини 7 грудня: звільнення Соболєва та тяганина з бюджетом

Єгора Соболєва звільнили з посади голови парламентського комітету з питань запобігання та протидії корупції. Верховна Рада розглядає проект державного бюджету на 2017 рік.

Звільнення Соболєва

7 грудня 256 депутатів Верховної Ради проголосували за постанову про відставку Соболєва з посади голови парламентського комітету з питань запобігання та протидії корупції.

Виступаючи перед депутатами напередодні голосування, Соболєв зізнався, що ця посада була однією з найвідповідальніших у його житті, а звільненням із неї йому почали погрожувати ще з березня цього року.

Причиною свого звільнення він назвав, що ухвалені антикорупційні закони почали працювати, почало працювати законодавство про НАБУ і високопосадовці нарешті почали заповнювати електронні декларації.

Додамо, комітет під його керівництвом зупинив понад 400 законопроектів з ознаками корупції. Також він не давав призначити “ручного” аудитора НАБУ та просував ідею створення Антикорупційного суду (якщо він з’явиться, топ-корупціонери потраплять у тюрму).

Також сьогодні Україна мала всі шанси втратити НАБУ. Нардепи мали розглядати законопроект, який би дозволяв їм звільнити керівників антикорупційних органів без висновків незалежних аудиторів. Лише після різкою реакції світу, погроз забрати безвіз законопроект посеред ночі зняли з порядку денного.

Тяганина з бюджетом

Верховна Рада 7 грудня має проголосувати та розглянути Державний бюджет на 2018 рік. Як завжди із розглядом Держбюджету нардепи баряться і хоч нардепи обіцяли, що цього року це відбудеться не серед ночі, поки не голосували.

Головні новини 7 грудня: звільнення Соболєва та тяганина з бюджетом

Трамп та Єрусалим

Трамп визнав Єрусалим столицею Ізраїлю, це змусило Радбез ООН скликати позачергове засідання. Представник Палестини у Великій Британії Мануель Хассассіан впевнений, що президент США фактично оголосив про війну на Близькому Сході.

Підняти повстання проти Ізраїлю закликав палестинців ісламський рух “Хамас”.

У 1967 році Ізраїль встановив контроль над усім Єрусалимом. Та Палестина вважає своєю східну частину міста і хоче облаштувати там свою столицю. Згідно з мирною угодою між Ізраїлем і Палестиною від 1993 року, статус Єрусалима мали обговорювати на наступних етапах переговорів. Та питання не врегулювали й досі.

Джерело Телеканал новини «24»
08.12.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook