Україна і світ

Голосування за кандидатів ЦВК може спричинити штовханину у парламенті, – Семенуха

Голосування за кандидатів ЦВК може спричинити штовханину у парламенті, – Семенуха

Президент України Петро Порошенко свідомо вніс на одного кандидата більше, ніж є вакантних місць, для того, щоб спричинити таку невеличку бурю всередині Верховної Ради.

Про це у прямому ефірі 24 Каналу розповів народний депутат від партії “Об’єднання “Самопоміч” Роман Семенуха.

Як відомо, у Верховній Раді збираються обирати нових членів Центральної виборчої комісії. У 12 вже сплив термін перебування на посаді. Щоправда, Президент України вніс на одну кандидатуру більше, ніж треба. Роман Семенуха припускає, що такі дії гаранта є невипадковими.

“Це нова політика нової влади. А друге – таким чином відповідальність перекладається на Верховну Раду. Вийде, бо він подав список, а ми не проголосували. Це таке ноу-хау, яке з’явилось після Леоніда Кучми – “хресного батька” олігархічного устрою України”, – заявив Роман Семенуха.

За словами нардепа, не може йти мова про пакетне голосування, а тільки про персональне. Відтак за рейтинговим списком можна буде визначити людей, яких призначать на престижні посади. Однак дія Петра Порошенка може спровокувати суперечності у парламенті.

Чи може це викликати якусь плутанину чи штовханину? Безумовно. Можливо, це і було зроблено для того, щоб фракції Верховної Ради пересварити між собою. Хтось не пройде, або взагалі ніхто не пройде,
– заявив Роман Семенуха.

Політик впевнений, що ситуація щодо вибору кандидатів до ЦВК залежить виключно від Адміністрації Президента.

Що таке ЦВК?
Центральна виборча комісія – це постійний колегіальний орган держави, який організовує та проводить парламентські, президентські вибори, обрання депутатів сільких та міських рад, мерів і очільників громад. До складу ЦВК входять 15 людей. Ще 1 червня 2014 року у 12 представників комісії завершився термін повноважень.

Джерело Телеканал новини «24»
10.02.2018

Facebook
Close