Україна і світ

Глава ЄС різко засудив польський закон про “бандеризм”

Глава ЄС різко засудив польський закон про "бандеризм"

Президент Європейської ради Дональд Туск та МЗС Ізраїля виступають категорично проти скандального польського закону про Інститут національної пам’яті.

Екс-прем’єр Польщі Дональд Туск на своїй сторінці у Twitter розкритикував закон про “бандеризм”, ухвалений Сеймом і Сенатом.

“Ті, хто розповсюджує брехливе формулювання про “польські табори”, шкодять доброму імені і інтересам Польщі. Автори закону розпропагували цей огидний наклеп на весь світ, як ніхто до цього не робив. Отже, все згідно з законом”, – написав президент Європейської ради.

З категоричною заявою виступили і в Ізраїлі. Спікер МЗС Ізраїля Еммануль Нагшон у своєму Twitter зазначив, що закон про Інститут національної пам’яті забороняє стверджувати про причетність поляків до Голокосту.

Ізраїль з абсолютною серйозністю розглядає будь-які спроби оскаржити історичну правду. Жоден закон не змінить фактів,
– пише він.

Окрім того, 2 лютого влада Ізраїля планує ухвалити рішення про відкликання свого посла Анни Азарі з Польщі у відповідь на схвалення Сенатом скандального законопроекту.

“Таким чином, Єрусалим хоче висловити своє невдоволення. Це може означати велику кризу у відносинах між двома країнами, оскільки доти, доки напруга не знизиться, нового посла не буде”, – пояснили в МЗС.

Джерело Телеканал новини «24»
01.02.2018

Facebook
Close