Україна і світ

Футбол та політика. Як Путін та Кадиров потрапили до збірної України

Футбол та політика. Як Путін та Кадиров потрапили до збірної України

Виступати за збірну своєї країни – честь для буль-якого футболіста. Підтримувати президента країни агресора, з яким твоя країна п’ятий рік веде війну – це неприпустимо. Навіть якщо ця пітримка – лайк у соцмережі. Та гравці національної збірної України про це, мабуть, не здогадуються. Або роблять вигляд. І це не той випадок, коли можна сказати, що футбол поза політикою.

Все розпочалося з того, що на сторінці в Instagram відомого російського виконавця Тіматі найшли пост, в якому він вітав президента Росії Володимира Путіна. Нічого дивного в цьому немає – російський виконавець, який не приховує своїх теплих почуттів до Путіна, вітає його. От тільки цей пост лайкнули гравці збірної України – Артем Бєсєдін та Микола Матвієнко.

“Виникла дуже дивна ситуація. Те, що я поставив лайк цього фото, нічого не означає. Я слухаю Тіматі, і якщо придивитися, то ставив лайки всім попереднім його фотографій. Не важливо, хто там на фото. Я ставив лайк виконавцю, а не Путіну або ще комусь. Я не люблю ні Росію, ні Путіна. Це маячня. У моєму вчинку немає ніякої політики”, – переконує Бєсєдін у коментарі Tribuna.com.

Варто відзначити, що спочатку під цим постом зник лайк Бєсєдіна, а згодом і Матвієнка.

Однак таке пояснення Бєсєдіна – відверто доволі слабеньке. Зазвичай людина розсудлива ставить лайки під тим контентом (фото чи текст), яке їй подобається чи викликає певну емоцію. 

Та не тільки Матвієнко чи Бєсєдін відзначилися такими лайками. На сторінку Тіматі підписано чимало українських спортсменів. Це не заборонено, тут не про музичні вподобання мова. Але саме вони дуже часто ставлять свій лайк під відверто політичними постами музиканта, на яких зображений той же Путін чи Кадиров. Таким відзначилися гравці збірної України з футболу Андрій П’ятов, Андрій Лунін, Микола Шапаренко, Віктор Циганков, Микола Морозюк, а також Микита Шевченко (орендований у “Шахтаря” воротар “Карпат”), Олександр Зубков (ще один гравець “Шахтаря”), Владислав Калитвинцев (гравець “Динамо”), Віталій Віценець, а також гравці молодіжного складу “Динамо” Алан Ауссі, Ахмед Алібеков, Денис Попов. Це ті українські футболісти, які ставлять лайки під фото з Путіним та Кадировим. Варто нагадати, що вони говорять про Україну, і роблять на Донбасі?

Футбол та політика. Як Путін та Кадиров потрапили до збірної України

“Росія конкретно повернулася на політичну карту і мені є ким пишатися”. П’ятов підтримує

Футбол та політика. Як Путін та Кадиров потрапили до збірної України

Путін вітає росіян з 9 травням. Марта Костюк та Олександр Зубков приєднуються до привітань

Футбол та політика. Як Путін та Кадиров потрапили до збірної України

Путін став президентом Росії. Лайк-вітання від Верняєва, Віценця, Матвієнка, Бєсєдіна, Шапаренка та Зубкова

Футбол та політика. Як Путін та Кадиров потрапили до збірної України

Фраза “Кто не понял, тот поймет” у виконанні Кадирова стала “крилатою” для російських опозиціонерів. Віценець, Бєсєдін, Зубков, Калитвинцев, Шевченко схвалюють?

Футбол та політика. Як Путін та Кадиров потрапили до збірної України

Як не привітати Кадирова? (у Тіматі чимало фото з лідером Чечні). До привітань приєднуються Віценець, Бєсєдін та Шевченко

Для прикладу, ще один гравець збірної України Артем Кравець теж підписаний на стоірнку Тіматі, але його лайків під фото з Путіним чи Кадировим немає.

Загалом збірна України останнім часом дещо дивує. І не грою, що найголовніше. Так, у вересні на посвяті нових гравців Василь Кравець, Олег Данченко та Євген Макаренко співали пісню “Младший лейтенант” Ірини Алегрової. І тут ще одне питання – це гравці самі таку пісню обрали, чи над ними так пожартували старші партнери? Адже пісенна посвята – річ традиційна, навіть Кріштіану Роналду не оминув її в “Ювентусі” влітку 2018 року. Але, зазвичай, футболіст сам обирає що співати.

Як підсумок. Наші футболісти – достатньо розумні люди, щоб самим думати і обирати. І мова не про те, яку музику їм слухати. А про те, що схвалювати, а що ні. особливо, коли твоя країна п’ятий рік воює з Росією. Тож слід робити висновки. Чомусь гравців, які виступають у чемпіонаті Росії, до збірної більше не викликають…

 

Джерело Телеканал новини «24»
09.10.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ: