Новини Чернігова

Fata Morgana повертається: у Вихвостові збунтувалися селяни

Fata Morgana повертається: у Вихвостові збунтувалися селяни

«Село Вихвостів Городнянського району чимало людей знають передовсім через трагічну історію повстання селян проти панів-поміщиків у далекому 1905 році. Ці події описав в своєму творі «Fata Morgana» Михайло Коцюбинський. Через століття тут – в одному із найбільших сіл Чернігівщини знову неспокійно», — розповідає журналіст Павло Солодовник.

Жителі сіл Вихвостів, Куликівка, Івашківка та навіть Макішин хочуть об’єднатися в єдину громаду і відчути всі блага децентралізаційного життя. Ці села завдяки потужному місцевому агропідприємству процвітають.

«Ми за своє, тільки щоб у нас була громада. Наше село. Це ж робочі місця і щоб наше село жило і процвітало».

«Менше людей. Треба розумну голову, секретаря, бухгалтера і соціальна сфера. І можна управляти».

«Тільки за. Навіщо нам кудись їздити. Нам можна все вирішувати. Громада у нас велика, можливості є. Нехай ідуть куди хочуть, а ми будемо на місці».

«Хай би тут було».

Але як це часто буває – долю селян хочуть вирішити без них. Складений чиновниками перспективний план Городнянського району суттєво різниться з бажаннями людей. Вирішувати майбутнє своєї громади жителі вирішили на громадських слуханнях – зібралося понад 400 селян.

«Ми хочемо бути своєю громадою. Хоч нас відкидають, відштовхують. Скільки ми ініціювали. Нас ніде не пропускають: ні в районі, ні в області. Кажуть, що треба переробити перспективний план. А хто в нас питав, коли вони ділили район? Ніхто не питав у людей. Наше село процвітає і нас хочуть кудись загнати», — зауважує сільський голова с. Вихвостів Олександр Акуленко.

Загнати хочуть не кудись, а – приєднати саме до Тупичева. Селяни запевняють, що все через те, що в цьому населеному пункті обробляє землі агрофірма, пов’язана із головою Чернігівської ОДА. І, мовляв, ця фірма поклала око на вихвостівські землі.

«Ви ж бачите – село живе, є молодь, є дітки. Ми побудували новий дитячий садок. Є розвиток. А нас хочуть загнати до Тупичева, де нема ніякого розвитку. Це люди піднялися і сказали, що нам жити своєю громадою. У товаристві понад 300 працюючих, плюс соціальна сфера. У нас близько 400 працюючих. В якому селі є стільки працюючих? Так, дійсно, ходять чутки, що в Тупичеві землю обробляє наш губернатор. Наскільки вони правдиві – побачимо», — продовжує сільський голова с. Вихвостів Олександр Акуленко.

От тому і виник такий децентралізаційний прецедент.

Запрошена на громадські слухання очільниця району запевнила, що підтримує об’єднавчу ініціативу селян.

«Підтримую ініціювання, маєте право – законодавець це передбачає», — відзначає голова Городнянської РДА Світлана Ященко.

Після вердикту Чернігівської ОДА стосовно спроможності даної громади, перспективний план повинні змінити депутати обласної ради під час сесії і вже тоді Вихвостівська ОТГ впритул наблизиться до створення.

«Що залежить від нас – депутатів обласної ради по зміні перспективного плану, то ми всіляко допоможемо. Чутки ходять про те, що землю заберуть. Вони небезпідставні. Наші князькі місцеві цього прагнуть. Побудували вони свої плани і тепер відстоюють. Я підтримую ваші плани стосовно самооб’єднання», — наголошує депутат обласної ради Артур Зінов’єв.

Проводячи паралелі з далеким 1905 роком, люди натякають, що у разі ігнорування їхньої волі, миритися з чиновницьким свавіллям не будуть. Але у Вихвостові сподіваються, що все пройде мирно і що бізнесові інтереси під покровительством влади не переможуть прагнення людей до самовизначення.

20.11.2017
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook