Місто і регіон

Екзотика: в Ніжині з’явилось рожеве озеро? | Ніжин

У Ніжині сталась неприємна ситуація. Сьогодні, 20 березня жителі провулку Пархомівський побачили дивну картину. Ніжин-озеро стало рожевого кольору. Вадим Шекера, що проживає там більше 15 років, для сайту “Нежатин” розповів,  що таких змін у кольорі озера раніше не було. Дохлої риби на поверхні немає, проте водойма має неприємний запах, притому вже близько року.

Аби вияснити, що ж трапилось ми звернулись до начальника відділу з надзвичайних ситуацій Генадія Чернишова. Він, в свою чергу, повідомив: «Про ситуацію знаю. Зараз туди направили працівників інспекції з благоустрою, які як спеціалісти, зможуть вияснити, що ж трапилось насправді і чи є там вилив хімікатів.»

Після візиту до озера Генадій Чернишов повідомив: «Дійсно, картина вражає. Прийнято рішення взяти проби води на аналіз. Зроблять це три незалежні організації: Ніжинській водоканал, екологічна інспекція та управління  водного господарства.  Проте, люди кажуть, що це природня ситуація, адже може відбуватись гниття водоростей, звідки і береться рожевий колір води. Проте, якщо буде знайдено небезпечний хімікат, будуть вжиті всі необхідні заходи.

ПО ТЕМІ:  8 найзагадковіших у світі рожевих озер

Рожеве озеро — це озеро, яке має червонуватий або рожевий колір через наявність водоростей, які виробляють каротиноїди (органічні пігменти). До них належать: дуналіелла Солоноводна (Dunaliella salina), яка є одним із видів Галофілів (halophile) зелених мікроводоростей, що живуть в дуже солоній морській воді.

Завдяки своєму рожевому кольору ці озера стають все більш популярними серед туристів і фотографів з усього світу. Запрошуємо вас в невелику подорож по рожевих озерах нашої планети:

1. Озеро Хіллер (Хіллер), Австралія
Озеро Хіллер, це озеро, що знаходиться на Мідл Айленд — найбільшому острові з усіх островів і острівців, які уиворюють архіпелаг Решерш (Recherche Archipelago) у Західній Австралії. Озеро дуже популярне і туди прагнуть потрапити туристи, навіть пасажири літаків, що пролітають над озером, фотографують це диво природи.

 

Особливістю озера є його яскравий рожевий колір. Колір води постійний і не змінюється, навіть якщо воду залити в контейнер. Довжина озера — близько 600 метрів. Від океану його відокремлює вузька смуга землі, яка складається з піщаних дюн покритих рослинністю.

 

Озеро оточене відкладеннями білої солі і щільними лісами — з чайних і евкаліптових дерев. На півночі піщані дюни відокремлюють озеро від Південного океану. Мідл Айленд і озеро були виявлені в 1812 році.

2. Озеро Ретба (Retba), Сенегал
Озеро Ретба або Рожеве озеро знаходиться на схід від півострова Зелений мис (Cap Vert) у Сенегалі, на північний схід від Дакара, столиці Сенегалу. Воно отримало свою назву через колір води, в якій виростають водорості виду дуналіелла Солоноводна.

 

Колір особливо помітний під час сезону посухи. Озеро також відоме своїм високим умістом солі, яке, як і Мертве море, що дає змогу людям легко триматися на воді.

На озері ведеться невеликий бізнес з видобутку солі. Багато робітників, що збирають сіль, працюють 6-7 годин на день в озері, вміст солі в якому становить близько 40%.

 

Щоб захистити свою шкіру, вони втирають у неї «Beurre de Karité» (Масло дерева ши, яке роблять з горіхів ши, зібраних із дерева ши), яке пом’якшує шкіру і запобігає пошкодження тканин.

3. Соляне озеро Торрев’єха (Торревьеха), Іспанія
Соляне озеро Торрев’єха і Соляне озеро Ла Мата (Мата) — це солоні озера навколо Торрев’єха, приморського містечка на південному сході Іспанії.

 

Мікроклімат, створений найбільшими соляними озерами Європи — Торрев’єха і Ла Мата, оголошений одним із найздоровіших у Європі, за даними — Всесвітньої організації охорони здоров’я.

 

Рожевий колір озера Торрев’єха, викликаний наявністю водоростей і солі. Також як і в Мертвому морі в Ізраїлі, тут теж можна просто лежати на поверхні води. Крім того, це принесе величезну користь для профілактики і лікування захворювань шкіри і легенів.
На іншому кінці озера ведеться видобуток солі, що експортується в різні країни. У озера можна побачити величезну кількість видів птахів.

4. Лагуна Хатт (Хатт Лагуна), Австралія
Лагуна Хатт зображена по ліву сторону, а Індійський океан — по праву
Лагуна Хатт — це солоне озеро, витягнутої форми, розташоване неподалік від узбережжя на північ від гирла річки Хатт, на середньому заході Західної Австраліі. Воно знаходиться в дюнах, прилеглих до узбережжя.
Місто Григорій (Григорій) розташоване між океаном і південними берегами озера. Дорога між Нортгемптон (Нортгемптон) і Калбарі (Kalbarri), під назвою Джордж Грей Драйв (Джордж Грей Drive), проходить уздовж західного краю озера.
Довжина озера — 14 кілометрів, а ширина — 2 кілометри.
Лагуна Хатт — це солоне рожеве озеро, що має червоний або рожевий відтінок через присутність дуналіелла Солоноводної у воді. Водорості цього виду виробляють каротиноїди, що є джерелом бета каротину, харчового барвника і джерела вітаміну А.
У цій лагуні знаходиться найбільше у світі господарство з розведення мікроводоростей. Загальна площа невеликих штучних ставків, у яких розводять дуналіелла Солоноводні, становить 250 гектарів.

5. Пильне рожеве озеро (Dusty Rose Lake), Канада
Це рожеве озеро, розташоване в Британській Колумбії, Канада, досить незвичне, маловідоме і, можливо, унікальне.
Вода в цьому озері зовсім солона, і не містить водоростей, проте вона все одно має рожевий колір. На фотографії видно рожеву воду, яка стікає в озеро. Колір води обумовлений унікальним поєднанням порід у цій області (кам’яного пилу з льодовика).

6. Рожеве озеро, Австралія
Рожеве озеро — це солоне озеро в регіоні голдфілдс-Есперанс (Goldfields-Есперанс), західна Австралія. Воно знаходиться приблизно в 3 кілометрах на захід Есперанса і пов’язане з сходом за допомогою автомагістралі південного берега (South Coast Highway).
Озеро не завжди буває рожевого кольору, але відмітний колір води, коли озеро приймає рожевий відтінок, є результатом життєдіяльності зелених водоростей дуналіелла Солоноводні, а також високої концентрації Солоноводні креветок. Озеро було відзначено як важливим середовищем проживання птахів, міжнародною організацією по захисту птахів і збереженню їх середовища проживання.

 

7. Озеро Масазір, Азербайджан
Озеро Масазір — це солоне озеро в районі Карадага, недалеко від Баку, Азербайджан. Загальна площа озера становить 10 квадратних кілометрів.
В іонному складі води містяться великі обсяги хлориду і сульфату.
Робітники завантажують сіль у вози, запряжені кіньми.
У 2010 році тут було відкрито завод з виробництва 2-х МІДів солі «Azeri». Приблизний запас солі, який можна зробити, становить 1735000000 тонн. Її можна добувати, як у рідкому стані (з води), так і в твердому.

8. Рожеве Озеро Квайрадинг (Quairading), Австралія
Рожеве Озеро Квайрадинг знаходиться в 11 кілометрах на схід від міста Квайрадинг (Західна Австралія).

Через нього проходить шосе Брюс Рок (Bruce Rock).

 

Місцеве населення вважає Рожеве Озеро природним дивом. У деякі періоди часу, одна сторона озера стає темно рожевою, в той час як друга залишається блідо-рожевою.

Джерело

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close

Adblock виявлено

Будь ласка, розгляньте підтримку нас, вимкнувши блокування реклами, адже за рахунок реклами ми підтримуємо наш сайт. Дякуємо!