Новини Чернігова

Екстреної медичної авіації в Україні в найближчий час не буде

Екстреної медичної авіації в Україні в найближчий час не буде

* Позиція

Запуск екстреної медичної авіації в Україні, який анонсував прем’єр-міністр, є неможливим при нинішньому бюджеті і ставленні влади до медицини вцілому.

Про це під час робочої поїздки на Чернігівщину заявив народний депутат з фракції «Батьківщина» Валерій Дубіль.

«Влада впроваджує так звану «медреформу», при цьому не маючи жодного чіткого плану ані з її підготовки, ані з проведення. Реформа «екстренки», наприклад, діє з 2012 року, і досі влада не спромоглася якісно її провести», – підкреслив нардеп.

За словами Валерія Дубіля, працівники екстреної меддопомоги вже влаштовують акції протесту, адже в дійсних умовах вони фізично не можуть працювати:

«На 9%, у порівнянні з 2017 роком, влада зменшила фінансування ЕМД. Це при тому, що інфляція у нас буде 12,2%, мінімалка – зросте на 16,3%, курс долара вже зріс і ще зросте – на 8%, дизельне паливо – на 24%», – розповів Валерій Дубіль.

Окрім того, народний обранець відзначив, що влада не чує медиків, які знають як реально зекономити кошти:

«У більшості областей країни й досі не створені єдині диспетчерські центри. Там же, де вони створені – на їхнє функціонування не виділені гроші. На них не потрібна навіть захмарна сума – бюджет зміг би виділити 392,2 млн грн. І наша фракція на цьому наполягала. Та нашу правку не врахували.

Влада не розуміє, що саме диспетчерські центри зможуть зекономити державі гроші, адже вони прорахують найшвидший маршрут і відхилять хибні виклики»,  – розповів Валерій Дубіль.

Для нормального функціонування екстреної меддопомоги також потрібно закупити як мінімум 2500 машин «швидкої», врахувати інфляцію при закупівлі медпрепаратів для кожної бригади, а також забезпечити працівників гідними заробітними платами, вважає Валерій Дубіль:

«Спочатку треба довести до кінця реформу екстренки, а вже потім братися за нову. Інакше ми отримаємо дві напівпрацюючі служби. Ініціатива необхідна, та навряд чи вона буде втілена в життя за нинішньої влади, яка жодної реформи із започаткованих 144 не довела до кінця», – резюмував нардеп.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
01.02.2018

Facebook
Close