Україна і світ

Експерт розповів про унікальність ситуації із Саакашвілі для Порошенка

Експерт розповів про унікальність ситуації із Саакашвілі для Порошенка

Затримання Саакашвілі показало, що дистанція між критикою і насильством – дуже коротка. Взагалі унікальна ситуація. Саакашвілі – ніякий не політичний лідер, не кандидат у президенти. Проблема для Порошенка – де знайти політичний інтерес самого Саакашвілі?

Таку думку сайту “24” висловив директор соціологічної служби “Український барометр” Віктор Небоженко.

Як зазначає політолог, в Україні, якщо хтось критикує владу – значить, він хоче цю владу завоювати, щоб там заробляти гроші. Але ясно, що Саакашвілі – ніякий не політичний лідер, і рейтинги у нього невисокі. І це, вважає Небоженко, збиває Порошенко.

Порошенко не може зрозуміти, чому Саакашвілі з ним бореться, але в цей час не претендує на владу? І це сильно бентежить тих, кого називають армією порохоботів. Де знайти політичний інтерес самого Саакашвілі? Його начебто немає. Він спокійно може виїхати за кордон і, як глава НБУ Гонтарева, відпочивати десь у Панамі,
– говорить Віктор Небоженко.

При цьому фахівець звертає увагу ще на одну важливу деталь – скорочення відстані між словами і діями в ситуації із затриманням Саакашвілі, чого, наголошує Небоженко, не було в 2014 році під час подій на Майдані.

У 2014 році під час Майдану треба було кілька місяців знущань над людьми, поки українці стали боротися з силовиками. А зараз миттєва реакція – прихильники Саакашвілі відбили його в правоохоронців. Коли при Януковичі садили Юлію Тимошенко, ніхто не намагався її відбити. Люди, які пройшли Майдан, АТО, зовсім інші,
– підкреслив Віктор Небоженко.

Тому, за словами експерта, влада буде отримувати відсіч з будь-якого приводу. І Саакашвілі – тільки привід, оскільки влада сама натискає на спусковий гачок, а потім дивується, чому цьому опираються.

Нагадаємо, 5 грудня правоохоронці спробували затримати Міхеїла Саакашвілі, проте активісти витягли політика з авто поліції. Після цього ГПУ оголосила Саакашвілі у розшук.

Джерело Телеканал новини «24»
07.12.2017

Схожі статті

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook