Україна і світ

Експерт назвав причини, які можуть призвести до дострокових виборів

Експерт назвав причини, які можуть призвести до дострокових виборів

Ризик політичної дестабілізації в Україні вищий за військовий, і про це говорять як представники розвідки США, так і українські експерти. Давно поширюються чутки, що дострокові парламентські вибори можуть бути призначеними на серпень 2018 року.

Про це сайту “24” розповів директор аналітичного центру “Політика” Микола Давидюк.

За його словами, отримання Україною зброї зі США послаблює позиції Росії. Тому Кремлю вигідніше і дешевше дестабілізувати ситуацію через проросійських агентів впливу. До речі, зауважує Давидюк, часто це можуть бути партії з європейськими прапорами. Тому розгойдується сценарій дострокових парламентських виборів. Зокрема, у серпні 2018 року. Тобто одразу після виборів президента у травні. Або ж до президентських виборів.

“Порошенко зараз зайняв хитру позицію і хоче змусити всіх депутатів-мажоритарників підтримати його на виборах президента. А він їм потім начебто допоможе переобратися на мажоритарних округах. Депутати не хочуть іти на таку угоду, оскільки кажуть, що одного разу Порошенко їх уже кинув”, – каже Микола Давидюк.

Тому, наголошує політолог, і розглядається сценарій – спочатку парламентські вибори, а потім президентські.

Якщо провести спочатку парламентські вибори, то депутати-мажоритарники переобираються і тоді думають, чи підтримувати Порошенка, чи орієнтуватися на того кандидата, в кого вищий рейтинг. І це послаблює позиції Порошенка,
– наголосив Давидюк.

Нагадаємо, директор національної розвідки США Ден Коутс у доповіді “Оцінка глобальних загроз розвідувальними службами США” зазначає, що Україні загрожують внутрішні потрясіння, які можуть похитнути прозахідні настрої країни. Про це повідомляє “Голос Америки”.

Коли в Україні мають відбутися наступні вибори? У березні 2019 року Україна обиратиме нового президента. У цей ж рік – восени мають відбутися і чергові вибори до Верховної Ради.

Джерело Телеканал новини «24»
15.02.2018

Facebook
Close