Екс-посол США в НАТО: Путін бачить можливість розколоти Альянс

Екс-посол США в НАТО: Путін бачить можливість розколоти Альянс

Джерело Телеканал новини «24»

Дуглас Лют, колишній посол США в НАТО, стурбований геополітичною ситуацією, що склалася у світі через дії Росії.
На його думку, поки зневіра в Америці як у гаранті світової безпеки зростає, Путін бачить все більше можливостей, аби спровокувати розпад НАТО. Про це колишній дипломат розповів в ефірі ABC News.
За слова Люта, США надто сконцентровані на тому, що Росія намагалася підірвати демократичні інститути Штатів, вплинути на хід виборів, і це найбільша загроза, що йде від Путіна зараз, проте не слід забувати і про агресивні дії Росії в Криму та на сході України, а також слід звернути особливу увагу на тренування російських військових на кордонах НАТО.
“Ця гра почалася щонайменше у 2014 році, коли Росія захопила суверенну частину сусідньої України, а саме – Кримський півострів. Сьогодні РФ тримає у себе цей півострів. Вона також дестабілізувала східну Україну за допомогою російських військ, пропаганди. Вона провела без попередження низку великих навчань прямо на кордонах НАТО. А про це варто повідомляти заздалегідь, і Путіну потрібно було запрошувати спостерігачів НАТО для стабілізації ситуації. Росія проігнорувала обидві вимоги. Вона модернізувала військову потугу. Вона влаштовувала дуже небезпечні інциденти на воді і в повітрі в районі Балтійського і Чорного морів”, – зауважує Лют.
Таким чином, констатує американський дипломат, “Путін зараз бачить можливість розколоти НАТО, і, якщо він зможе спровокувати внутрішні тріщини в Альянсі, у нього будуть великі шанси досягти давньої мети Росії”.

всі новини міста Ніжин та регіону

всі новини Україна і світ

Джерело Телеканал новини «24»
20.06.2017